تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است

    رییس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر این‌که تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است گفت: پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، اما اکنون نمی‌خواهیم اعلام کنیم که چه کار خواهیم کرد. علی‌اکبرصالحی در گفت‌وگویی با خبرگزاری صدا و سیما در خصوص تمدید تحریم‌های ایران توسط آمریکا، اظهار داشت: این قانون (ISA یا تحریم‌های ۱۰ […]

    رییس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر این‌که تمدید تحریم‌های ایران نقض صریح برجام است گفت: پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، اما اکنون نمی‌خواهیم اعلام کنیم که چه کار خواهیم کرد.

علی‌اکبرصالحی در گفت‌وگویی با خبرگزاری صدا و سیما در خصوص تمدید تحریم‌های ایران توسط آمریکا، اظهار داشت: این قانون (ISA یا تحریم‌های ۱۰ ساله) اکنون وجود دارد، اما رییس‌جمهور آمریکا آن را ملغی اثر کرده است و فعلاً آثاری مترتب بر آن واقف نیست اما اگر دوباره عملیاتی و اجرایی شود، نقض صریح برجام است.

وی درباره واکنش احتمالی ایران به اقدام آمریکایی‌‌‌ها گفت: جمهوری اسلامی ایران ضرورتی بر علنی کردن آن (اقدامات متعاقب) مسأله ندارد، ما پیش‌بینی‌های لازم را از قبل کرده‌ایم یعنی آمادگی خوبی داریم که بخواهیم واکنش نشان دهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: در هیأت نظارت بر اجرای برجام که رییس‌جمهور پس از سخنان مقام‌معظم‌رهبری آن را تشکیل داده بود درباره این موضوع صحبت شد و اقدامات لازم را مدنظر قراردادند و گفتند ما سیر تحول «ایسا» را رصد و متناسب با آن تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنیم.

 

صالحی در پایان تأکید کرد: این گونه نبوده است که ما در خلأ پیش رفته و عمل کرده باشیم چون که پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم، اما فعلاً نمی‌خواهیم اعلام کنیم که چه کار خواهیم کرد، چون که این موضوع را گذاشته‌ایم تا مسؤولان نظام در زمان مقرر بنا به تشخیص به ما اعلام کنند و ما هم اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.