چتر حمایتی دستگاه قضائی بر پروژه‌های عمرانی شهر کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این‌که از برنامه‌های عمرانی شهر کرمان حمایت قاطع قضایی می‌کنیم، افزود: اجازه نخواهیم داد افرادی با بهانه‌های غیرواقعی و یا اقدامات خلاف قانون و مصالح عمومی، خللی در حوزه عمران شهری ایجاد کنند. به گزارش مناقصه مزایده به نقل از اداره روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، یدا… […]

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این‌که از برنامه‌های عمرانی شهر کرمان حمایت قاطع قضایی می‌کنیم، افزود: اجازه نخواهیم داد افرادی با بهانه‌های غیرواقعی و یا اقدامات خلاف قانون و مصالح عمومی، خللی در حوزه عمران شهری ایجاد کنند.

به گزارش مناقصه مزایده به نقل از اداره روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان، یدا… موحد در حاشیه‌ بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر کرمان که به همراه جمعی از مقامات قضایی استان، شهردار کرمان و معاونان شهردار انجام شد، اظهارداشت: امروز شاهد آن هستیم که گرد وخاک از چهره سرمایه‌های گرانسنگ و مواریث ارزشمند فرهنگی شهر کهن کرمان در حال زدودن است.

وی تصریح کرد: اهتمامی که مدیران شهری در عرصه احداث و توسعه معابر شهری و فضاهای تفریحی و گردشگری دارند قابل تقدیر و ستودنی است و مدیران خدوم علی‌رغم همه‌ محدودیت‌های مالی و درآمدی که وجود دارد، گام‌های بزرگی برداشته‌اند.

رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: امیدواریم روند عمرانی که شروع شده است بالندگی و شکوفایی بیش‌تری پیدا کند و شهروندان عزیز کرمانی به نحوی ملموس شاهد توسعه و عمران شهر خودشان باشد.

موحد خاطرنشان ساخت: بدون مسؤولیت‌پذیری شهروندان و مشارکت فعال آنان در تأمین منابع درآمدی شهرداری‌ها، این هدف دست یافتنی نخواهد بود.

وی ادامه داد: همان اندازه که همکاری و همراهی مردم در عمران شهری تأثیرگذار است، عدم همکاری مردم و ایجاد مانع در برنامه‌های توسعه‌ای شهرداری می‌تواند ویرانگر و مخرب باشد.

موحد هشدارداد: ساخت و سازهای غیرمجاز، عدم رعایت اصول شهرسازی، عدم پرداخت مطالبات شهرداری و نظایر این‌ها منتهی به ناکارآمدی مدیریت شهری و عقب افتادگی بیش‌تر از کاروان رشد و توسعه و محرومیت شهروندان از خدمات شهری و سرخوردگی از زندگی و فضای شهری خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تأکیدکرد: احیا و بازسازی میادین، بازارها، حمام‌ها، کاروانسرا‌ها و سایر اماکن تاریخی شهر کهن کرمان اقدام فوق‌العاده ارزشمندی است که این نسل و نسل‌های آینده از برکات آن‌ها بهره‌مند خواهند شد.

موحد افزود: به نظر می‌رسد که اقدامات صورت گرفته و در حال اجرا به لحاظ تنوع این امکان و آسیب‌هایی که در ادوار گذشته دیده‌اند و مغفول واقع شده، سرآغاز راهی طولانی و پر فراز و نشیب است.

رییس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان ادامه‌داد: فقط همکاری مردم و ملاحظه بخش خصوصی است که می‌تواند این مسیر را کوتاه کرده و بر کیفیت و سرعت اجرای برنامه‌ها بیفزاید.

رییس کل دادگستری استان کرمان تأکید کرد: حسب وظایفی که در ابعاد مختلف، دستگاه قضایی دارد سعی خواهد شد چتر حمایتی خود را بر اجرای برنامه‌های عمران شهری بگسترانیم.

وی تصریح کرد: اجازه نخواهیم داد افرادی با بهانه‌های غیرواقعی و یا اقدامات خلاف قانون و مصالح عمومی، خللی در حوزه عمران شهری ایجاد کنند و تاکنون نیز این‌گونه بوده است.

موحد ابراز داشت: همه دستگاه‌ها و مردم بایستی از برنامه‌های عمران شهری حمایت کنند تا عقب افتادگی‌هایی که وجود دارد جبران و چهره شهر کرمان از جهات مختلف با شتاب متحول گردد.

وی عنوان داشت: روحیه همکاری مردم نجیب کرمان با مدیران بخش‌های مختلف در حد فوق‌العاده‌ای وجود دارد و اگر در این حوزه خلأ وجود دارد مربوط به نحوه ارتباط‌گیری مدیران و مسؤولان با مردم است.

موحد با تأکید بر این‌که در عرصه مدیریت شهری هم اگر به صورت منطقی و مناسب مشارکت عمومی جلب گردد اتفاقات پایدار و ارزشمندی رخ خواهد داد، خاطرنشان ساخت: این ظرفیت و پتانسیل در کرمان وجود دارد و بدین واسطه به جرأت می‌توان گفت شهر کرمان در آینده‌ای نزدیک وضعیتی متفاوت با گذشته و حال خواهد داشت.