ایران از کره جنوبی ۱۰ فروند کشتی می‌خرد

شرکت کشتی‌سازی صنایع سنگین هیوندای کره‌جنوبی به دنبال امضای قراردادی با ایران برای فروش ۱۰ فروند کشتی به این کشور است. به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری کره هرالد، شرکت کشتی‌سازی صنایع سنگین هیوندای کره‌جنوبی به دنبال امضای قراردادی با ایران برای فروش ۱۰فروند کشتی به این کشور است. براساس این قرارداد که […]

شرکت کشتی‌سازی صنایع سنگین هیوندای کره‌جنوبی به دنبال امضای قراردادی با ایران برای فروش ۱۰ فروند کشتی به این کشور است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری کره هرالد، شرکت کشتی‌سازی صنایع سنگین هیوندای کره‌جنوبی به دنبال امضای قراردادی با ایران برای فروش ۱۰فروند کشتی به این کشور است.

براساس این قرارداد که ارزش آن ۶۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده، شرکت هیوندای ۴ کشتی کانتینری ۱۴۴۰۰ تنی و ۶ تانکر ۵۰ هزار تنی خواهد ساخت.

تحویل این کشتی‌ها از۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد.

این قرارداد در صورت امضای نهایی، اولین قرارداد ایران با یک شرکت کشتی‌سازی خارجی از زمان لغو تحریم‌ها در ماه ژانویه خواهد بود.

ایران به دنبال امضای قراردادهای خرید کشتی با شرکت‌های مختلف است تا از این طریق ظرفیت حمل و نقل تجاری خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را افزایش دهد.

مقامات شرکت هیوندای خط مشی محتاطانه‌ای را در خصوص این مسأله در پیش گرفته‌اند.

 

یکی از مقامات این شرکت گفت: «ما در حال مشورت (با طرف ایرانی در مورد این قرارداد احتمالی) هستیم اما هنوز تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است.»