استفاده از فرصت توسعه ایران در بخش معادن

  مدیر بخش خاورمیانه بانک سوسیته ژنرال فرانسه (Société Générale) گفت: خواهان استفاده از فرصت توسعه ایران به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.  به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، ریچارد ساندارجی، مدیر بخش خاورمیانه و تعدادی از مدیران ارشد این بانک در […]

 

مدیر بخش خاورمیانه بانک سوسیته ژنرال فرانسه (Société Générale) گفت: خواهان استفاده از فرصت توسعه ایران به ویژه بخش معدن و صنایع معدنی هستیم.

 به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، ریچارد ساندارجی، مدیر بخش خاورمیانه و تعدادی از مدیران ارشد این بانک در دیدار با رییس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: با توجه به فراهم شدن فرصت‌های همکاری دو کشور، آماده‌ایم بدون اتلاف وقت همکاری با طرف‌های ایرانی را دوباره آغاز کنیم.

وی با بیان این‌که امکانات کارشناسی مناسب و متنوعی برای توسعه همکاری در بخش معدن و صنایع معدنی ایران داریم اظهار داشت: ظرفیت‌های زیادی در این حوزه وجود دارد که ما را بر آن داشت که بدون اتلاف وقت، برنامه‌های خود را عملیاتی سازیم. مدیر بخش خاورمیانه بانک سوسیته ژنرال گفت: یکی از موضوعاتی که روشن‌کننده نوع همکاری‌های ما خواهد بود تعیین نوع بازار برای عرضه محصولات در داخل یا خارج از کشور ایران است.

رییس هیأت عامل ایمیدرو نیز گفت: تعدادی از شرکت‌ها و حتی طرح‌های جدید ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی، تولید را برای صادرات در نظر می‌گیرند و در این میان صادرات منطقه‌ای برای پوشش نیاز کشورهای اطراف نیز جزو اهداف شرکت‌های ایرانی محسوب می‌شود.

مهدی کرباسیان به بیان امکانات کلی ایران در بخش نیروی انسانی متخصص، مواد اولیه و انرژی پرداخت و گفت: با توجه به برنامه اکتشافی که از دو سال پیش آغاز کرده‌ایم، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد حداقل ۵۰درصد به ذخایر ۵۷میلیارد تنی معادن ایران افزوده خواهد شد و این امر پشتوانه مناسبی برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی ایران محسوب می‌شود.

کرباسیان یادآور شد: کشورهای متعددی اکنون آماده همکاری در بخش معادن ایران به ویژه حوزه اکتشاف دارند که این امر نشان می‌دهد طرف‌های فرانسوی نباید فرصت توسعه روابط با ایران را از دست بدهند.

 

وی گفت: با توجه به آغاز همکاری بیمه فرانسوی «کوفاس» با ایران، شرایط همکاری‌ها برای اجرای پروژه‌های مختلف معدنی مهیا شده است. رییس هیأت عامل ایمیدرو افزود: مدل‌های مختلفی در حوزه معدن وجود دارد که نسبت به بخش‌های دیگر اقتصاد ایران شرایط آسانی دارد که از جمله می‌توان به تشکیل کنسرسیوم، شرکت مشترک و… اشاره کرد که این مدل‌ها پیشتر از سوی شرکای ایتالیایی ایران آغاز شده است.