سیم‌کارت‌های ثبت شده بدون اطلاع مشترکان، قطع می‌شود

درصورت درخواست مشترک سیم‌کارت‌های ثبت شده بدون اطلاع مشترکان، قطع می‌شود معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) اعلام کرد: اپراتور‌ها موظف هستند براساس درخواست مشترک و با دریافت کارت شناسایی معتبر، سیم‌کارتی را که بدون اطلاع وی ثبت شده است، قطع کنند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی […]

درصورت درخواست مشترک

سیم‌کارت‌های ثبت شده بدون اطلاع مشترکان، قطع می‌شود

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) اعلام کرد: اپراتور‌ها موظف هستند براساس درخواست مشترک و با دریافت کارت شناسایی معتبر، سیم‌کارتی را که بدون اطلاع وی ثبت شده است، قطع کنند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط‌عمومی رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی افزود: مشترکان در مواردی که بدون اطلاع آنان، سیم‌‌کارتی به نامشان ثبت شده باشد می‌توانند با مراجعه به دفاتر فروش اپراتور مربوطه، برای قطع سیم کارت اقدام کنند.

وی به فراهم شدن امکان تازه‌ای برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و گفت: امکان مذکور در صورت فعال شدن هر سیم‌کارت جدید به نام مشترکان تلفن همراه، پیامک اطلاع‌رسانی با عنوان cra.ir را به همه سیم‌کارت‌های فعال آن مشترک ارسال می‌کند.

فلاح جوشقانی خاطرنشان‌کرد، امکان ذکرشده با توجه به فعال شدن سیم‌کارت به نام مشترکان بدون اطلاع آن‌ها در دفاتر فروش اپراتور‌ها پیش‌بینی شده است. این امکان در راستای حفظ حقوق مشترکان و برای آگاهی و جلوگیری از سوء‌استفاده احتمالی از اطلاعات و مدارک مشترکان در برخی دفاتر فروش اپراتور‌ها از ابتدای آذرماه فراهم شده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره برخورد با دفاتر متخلف گفت: مشترکان در صورت مشاهده تخلف در دفاتر امور مشترکان می‌توانند با مراجعه به سامانه ۱۹۵ به آدرس www.195.ir در بخش mobile count شکایت خود را ثبت کنند تا با دفتر و اپراتور متخلف به صورت قانونی برخورد شود.

جدید‌ترین گزارش دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌دهد، تا پایان شهریور ماه امسال ۱۵۰ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۵۵۱ سیم کارت تلفن همراه از سوی اپراتورهای تلفن همراه کشور در اختیار مردم ایران قرارداده شده است. براساس این گزارش تعداد ۷۸ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۳۳ سیم‌کارت از مجموع سیم‌کارت‌های واگذارشده در بازه زمانی مذکور فعال بوده‌اند و ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه کشور تا پایان شهریورماه امسال ۹۸٫۷۲ درصد اعلام شده است.

 

براساس این گزارش تعداد مشترکان پهن باند سیار کشور تا پایان شهریورماه امسال ۲۳ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۷۴۸ مشترک هستند.