خرید قاتل؛ اولویت نیم فصل لیگ برتر

نگاهی به بهترین گلزن هر تیم خرید قاتل؛ اولویت نیم فصل لیگ برتر ساسان انصاری و مرتضی تبریزی با ۳ گل این هفته شان خود را به صدر جدول گلزنان رساندند. به گزارش وب سایت نود، مطمئناً در شروع لیگ و در زمان نیمکت‌نشینی‌های ساسان انصاری در پرسپولیس کسی تصور نمی‌کرد این بازیکن بخت اول […]

نگاهی به بهترین گلزن هر تیم

خرید قاتل؛ اولویت نیم فصل لیگ برتر

ساسان انصاری و مرتضی تبریزی با ۳ گل این هفته شان خود را به صدر جدول گلزنان رساندند.

به گزارش وب سایت نود، مطمئناً در شروع لیگ و در زمان نیمکت‌نشینی‌های ساسان انصاری در پرسپولیس کسی تصور نمی‌کرد این بازیکن بخت اول آقای گلی در این فصل باشد، حالا اما این بازیکن فولاد خوزستان با ۹ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد. او بیش از نیمی از گل‌های تیمش را به ثمر رسانده است.

نگاهی به فهرست بهترین گلزنان هر تیم نشان می‌دهد که از جمع ۱۶ تیم لیگ برتری تقریباً ۱۲ تیم گلزن اول خود را شناخته‌اند. در این میان ۴ تیم پدیده، سیاه‌جامگان، ماشین‌سازی و سپاهان هنوز نمی‌دانند مهاجم گلزنشان کیست؟

ماشین‌سازی و پدیده هنوز بازیکنی که ۳ گل زده باشد را هم رو نکرده‌اند. برای سپاهان احسان حاج صفی با ۳ گل بیش‌ترین گل را زده است. در جمع بازیکنان سیاه‌جامگان هم هافبک این تیم ایوب کلانتری بیش‌ترین گل را به نام خود ثبت کرده است.

به نظر می‌رسد اولویت این ۴ تیم در نیم فصل باید خرید مهاجم باشد. هر چند تیم‌های دیگر هم یک گلزن قاتل رو نکرده‌اند و آمار گلزنی مهاجم اولشان چندان چنگی به دل نمی‌زند. در این میان وضع فولاد با داشتن انصاری از همه بهتر است. ذوب آهن هم که به داشتن زوج تبریزی-رجب‌زاده می‌بالد. زوجی که در این ۱۲ هفته ۱۴ گل زده‌اند؛ ۷۴ درصد گلهای ذوب آهن.

نفت تهران، استقلال خوزستان و صنعت نفت هم وضعیت بدی از بابت داشتن گلزن ندارند. پرسپولیس چشم به گلزنی مهدی طارمی دارد. درست است که طارمی با ۵ گل بهترین گلزن قرمزهاست اما او هم خیال برانکو را راحت نکرده است. استقلال هم وضعیتی مشابه دارد و کاوه رضایی ۴ گله انتظارات را به‌طور کامل برآورده نکرده است.

بهترین گلزنان تراکتورسازی محمد ایران پوریان و ادینیو با ۵ گل‌اند، قلعه نویی هم یک گلزن تمام عیار در تیمش ندارد.

گلزنان برتر هر تیم؛

فولاد: ساسان انصاری(۹گل)

ذوب آهن: مرتضی تبریزی(۸گل)

نفت تهران: محمد قاضی (۷گل)

استقلال خوزستان: مهدی رحیم زهیوی (۶گل)

صنعت نفت آبادان: محمد شادکام(۵گل)

پرسپولیس: مهدی طارمی(۵گل)

تراکتورسازی: ادینیو و محمد ایران پوریان (۵گل)

پیکان: گادوین منشا(۵ گل)

گسترش فولاد: لوسیانو پریرا(۵گل)

سایپا: مهدی ترابی(۴گل)

استقلال: کاوه رضایی (۴گل)

صبای قم: احمد حسن زاده (۴گل)

سپاهان: احسان حاج صفی(۳گل)

سیاه جامگان: ایوب کلانتری(۳گل)

ماشین‌سازی‌تبریز: سامان نریمان جهان و امین قاسمی نژاد(۲گل)

 

پدیده: محمد علیمردانی، معین عباسیان، محسن یوسفی و یونس شاکری(۲گل)