عوارض ۵ تا ۱۵ درصدی برای صادرکننده سنگ تزیینی خام مصوب شد

معاون وزیر صنعت عوارض ۵ تا ۱۵ درصدی برای صادرکننده سنگ تزیینی خام مصوب شد معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه شورای‌عالی عالی معادن عوارض ۵ تا ۱۵ درصدی برای صادرکننده سنگ خام تعیین شده که از امسال تا ۱۳۹۷ قابلیت اجرایی دارد. به گزارش ایرنا، جعفر سرقینی […]

معاون وزیر صنعت

عوارض ۵ تا ۱۵ درصدی برای صادرکننده سنگ تزیینی خام مصوب شد

معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس مصوبه شورای‌عالی عالی معادن عوارض ۵ تا ۱۵ درصدی برای صادرکننده سنگ خام تعیین شده که از امسال تا ۱۳۹۷ قابلیت اجرایی دارد.

به گزارش ایرنا، جعفر سرقینی افزود: اعمال عوارض ۵ درصد برای امسال به دلیل زمان کوتاه تا پایان سال قابلیت اجرایی ندارد، اما در سال ۱۳۹۶ عوارض ۱۰ درصدی اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی میزان عوارض برای سال ۱۳۹۷ میزان ۱۵ درصد در نظر گرفته شده و از این رقم فراتر نخواهد رفت، بنابراین سقف عوارض به همین میزان است.

سرقینی خاطرنشان‌ساخت: دولت یازدهم که از نیمه ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده تا پایان امسال ظرفیت‌سازی تا ۵۰ میلیون تن برای چرخه فولاد را به بهره‌برداری می‌رساند و این درحالی است که پیش از این دولت، برای هیچ طرحی کلنگ شروع عملیات به زمین نخورده بود.

 

به گفته وی، مطالعات وزارت صنعت نشان می‌دهد مجتمع معدنی سنگان (خراسان رضوی) بزرگ‌‌ترین مجتمع در سطح خاورمیانه و دنیا محسوب می‌شود که همزمان دارای ۱۷٫۵ میلیون تن ظرفیت کنسانتره و ۱۷٫۵ میلیون تن گندله سنگ‌آهن است در حالی که دولت برای تأمین سنگ مورد نیاز این مجتمع تعهد دارد.