بودجه وزارت صنعت دو برابر شد

بودجه وزارت صنعت دو برابر شد بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه آن معادل در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۸۹ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده که نسبت به بودجه مصوب امسال که معادل ۲۵۲ میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومان بود، رشد ۲٫۳ برابری داشته است. به گزارش ایسنا، براساس متن لایحه […]

بودجه وزارت صنعت دو برابر شد

بودجه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه آن معادل در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۸۹ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده که نسبت به بودجه مصوب امسال که معادل ۲۵۲ میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومان بود، رشد ۲٫۳ برابری داشته است.

به گزارش ایسنا، براساس متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که توسط رییس‌جمهوری صبح دیروز در مجلس شورای اسلامی تقدیم شد بودجه مختص به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون احتساب سازمان‌های زیرمجموعه آن معادل ۱۸۴ میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان برآورد شده است.

این در حالی است که بودجه مصوب این وزارتخانه در سال ۱۳۹۵ بدون احتساب بودجه مربوط به سازمان‌های تابعه آن معادل ۸۰ میلیارد و ۳۹۳ میلیون تومان بود.

طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ بودجه مربوط به تأمین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به ارتقا و بهبود بهره‌وری، تصویب و افزایش بخش صادراتی و بازاریابی‌های داخلی و خارجی فرش دستباف ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

 

در بودجه سال آتی بودجه مربوط به سازمان توسعه تجارت ایران ۳۶ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان، بودجه مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ۸ میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان، بودجه مربوط به بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت ۸۵ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان بودجه مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران – مادر تخصصی ۷۰ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – مادر تخصصی ۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۱۰۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ۲۲ میلیارد و ۲۸۹ میلیون تومان، بودجه مربوط به صندوق ضمانت صادرات ایران ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و بودجه مربوط به اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران ۵ میلیارد تومان برآورد شده است.