تلاش کمیسیون بهداشت برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف به پزشکان

تلاش کمیسیون بهداشت برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف به پزشکان سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش کمیسیون بهداشت برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف به پزشکان خبر داد و گفت: افزایش مالیات بر درآمد پزشکان از جمله راهکار‌ها است. به گزارش خانه ملت، محمدنعیم امینی‌فرد درباره ضرورت تعیین سقف دستمزد برای پزشکان، افزود: بدون […]

تلاش کمیسیون بهداشت برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف به پزشکان

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش کمیسیون بهداشت برای جلوگیری از پرداخت‌های غیرمتعارف به پزشکان خبر داد و گفت: افزایش مالیات بر درآمد پزشکان از جمله راهکار‌ها است.

به گزارش خانه ملت، محمدنعیم امینی‌فرد درباره ضرورت تعیین سقف دستمزد برای پزشکان، افزود: بدون شک در حال حاضر هیچ راهی جزو مدیریت منابع حوزه سلامت وجود ندارد زیرا یکی از مشکلات اساسی طرح تحول سلامت عدم مدیریت منابع در این حوزه است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه‌داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بررسی نظرات و راهکارهای مختلفی برای چگونگی مدیریت منابع سلامت پرداخته است که یکی از این راهکار‌ها تعیین سقف دستمزد برای پزشکان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته پیشنهاداتی هم مطرح شده مبنی بر این‌که در کنار افزایش دستمزد پزشکان، شاهد افزایش مالیات نیز باشیم که این موضوع بیش‌تر از موارد دیگر مورد نظر نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس واقع شده است.

وی یادآور شد: این‌که باید تغییری در سیستم پرداخت وزارت بهداشت شکل گیرد امری بدیهی است اما چگونگی اجرای آن هنوز در حال بررسی است و اعضای کمیسیون به یک جمع‌بندی واحدی نرسیده‌اند.

امینی فرد با بیان این‌که افزایش مالیات بر درآمد پزشکان مزایای زیادی دارد، تأکیدکرد: این امر باعث حفظ انگیزه کاری بین پزشکان شده و از پرداخت‌های غیرمعقول در حوزه سلامت جلوگیری می‌کند، از سویی دیگر اگر بتوانیم تأمین نیروی متخصص را به اندازه کافی داشته باشیم هم از پرداخت‌های غیرمتعارف جلوگیری می‌کنیم و هم کیفیت خدمات را افزایش خواهیم داد.

 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به عنوان مثال اگر در شهری دو الی ۳ متخصص زنان وجود داشته باشد میزان دستمزد به پزشک بین این ۳ پزشک تقسیم خواهد شد از سویی دیگر کیفیت نیز افزایش می‌یابد لذا اعضای کمیسیون نیز به دنبال راهکاری برای تعیین تکلیف دستمزد پزشکان است.