سوئیس به دنبال ساخت اقامتگاه انسانی در مریخ است

سوئیس به دنبال ساخت اقامتگاه انسانی در مریخ است یک شرکت سوئیسی به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه ساخت اقامتگاه انسانی در مریخ است. به گزارش ایسنا به نقل از فیزورگ، یک شرکت هلندی-‌انگلیسی که به دنبال ارسال یک مأموریت سرنشین‌دار به مریخ تا سال ۲۰۱۸ است، از پیشنهاد یک شرکت سوئیسی برای سرمایه‌گذاری در این […]

سوئیس به دنبال ساخت اقامتگاه انسانی در مریخ است

یک شرکت سوئیسی به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه ساخت اقامتگاه انسانی در مریخ است.

به گزارش ایسنا به نقل از فیزورگ، یک شرکت هلندی-‌انگلیسی که به دنبال ارسال یک مأموریت سرنشین‌دار به مریخ تا سال ۲۰۱۸ است، از پیشنهاد یک شرکت سوئیسی برای سرمایه‌گذاری در این پروژه خبر داد.

این شرکت در بیانیه‌ای مشترک با شرکت سرمایه‌گذاری مبتکرانه InFin سوئیس اظهار کرد که تأییدیه نهایی این معامله به زودی توسط هیأت مدیره شرکت مارس وان وِنچِر اعلام خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: این واگذاری به ارایه مسیری باثبات برای تأمین سرمایه مراحل بعدی مأموریت «مارس وان»به منظور تأسیس یک اقامتگاه انسانی دائمی در مریخ خواهد پرداخت.

پروژه مارس وان از دو شرکت بنیاد مارس وان در هلند و شرکت مارس‌وان‌ونچر در انگلیس تشکیل شده است.

هدف این پروژه، تأسیس یک اقامتگاه دائمی برای انسان‌ها در سیاره سرخ است و در حال حاضر در مرحله اولیه مفهومی قرار دارد.

حدود ۲۰۰ هزار درخواست از ۱۴۰ کشور برای شرکت در این پروژه ثبت شده که بخشی از سرمایه آن توسط یک برنامه مستند تلویزیونی تأمین می‌شود.

تعداد نامزدهای واجد شرایط سفر به مریخ اکنون به ۱۰۰ نفر رسیده و در نهایت ۴۰ نفر برای سفری یک طرفه به مریخ در سال ۲۰۲۶ انتخاب خواهند شد.

 

ناسا در حال حاضر بر روی ۳ مأموریت مریخی با همکار آژانس فضایی اروپا کار می‌کند و قصد دارد در سال ۲۰۲۰ یک مریخ‌نورد دیگر به این سیاره بفرستد. البته باید اذعان کرد که ناسا تا دهه ۲۰۳۰ هیچ برنامه‌ای برای ارسال مأموریت سرنشین‌دار به مریخ ندارد.