زیان ۳٫۷ میلیارد دلاری مدیر فیس‌بوک از انتخاب ترامپ

زیان ۳٫۷ میلیارد دلاری مدیر فیس‌بوک از انتخاب ترامپ میزان ثروت خالص شخصی مارک زاکربرگ از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور آمریکا، ۳٫۷ میلیارد دلار کاهش یافته است. به گزارش فارس، زاکربرگ که این روز‌ها به علت انتشار اخبار متنوع جعلی در این شبکه اجتماعی و عدم مهار و کنترل آنها با نقدهای […]

زیان ۳٫۷ میلیارد دلاری مدیر فیس‌بوک از انتخاب ترامپ

میزان ثروت خالص شخصی مارک زاکربرگ از زمان انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور آمریکا، ۳٫۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.

به گزارش فارس، زاکربرگ که این روز‌ها به علت انتشار اخبار متنوع جعلی در این شبکه اجتماعی و عدم مهار و کنترل آنها با نقدهای مختلفی مواجه است و منتقدان انتشار همین اخبار را یکی از عوامل موفقیت ترامپ می‌دانند، حالا با یک بحران شخصی نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

آمار کاهش ۳٫۷ میلیارد دلاری ثروت خالص زاکربرگ برگرفته از کاسته شدن ۷ درصدی از ارزش سهام فیس‌بوک در حد فاصل روز برگزاری انتخابات و پایان معاملات تجاری روز جمعه گذشته است.

علی‌رغم خسارت سنگین وارد شده به ترامپ وی براساس آمار فوربسف کماکان پنجمین فرد ثروتمند جهان است و ارزش ثروت خالص وی بالغ بر ۴۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

البته این شرایط بد تنها منحصر به فیس‌بوک و مدیر آن نیست و در هفته‌های اخیر ارزش سهام برخی دیگر از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و آمازون هم کاهش یافته که می‌توان این مسأله را به چشم‌انداز مبهم فعالیت آنها پس از انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا نسبت داد.

پیروزی ترامپ اگر چه به مذاق شرکت‌های فناوری در آمریکا خوش نیامده، اما به نفع دیگر ثروتمندان این کشور تمام شده و از زمان انتخاب وی به عنوان رییس‌جمهور جدید آمریکا مجموع ثروت خالص ۱۴ نفر از ثروتمند‌ترین مردم ایالات متحده ۹٫۴ میلیارد دلار بیش‌تر شده است.

خوش‌شانس‌‌ترین فرد در این مجموعه وارن بافت است که ارزش سهام مجموعه سرمایه‌گذاری وی موسوم به Berkshire Hathaway رشدی ۸ درصدی داشته و این امر ۵ میلیارد دلار ثروت تازه برای وی به ارمغان آورده است.