به آخوندی فرصت ارایه توضیحات را می‌دهیم

به آخوندی فرصت ارایه توضیحات را می‌دهیم نایب رییس کمیسیون عمران با بیان این که از امضاکنندگان استیضاح وزیر راه و شهرسازی نبودم، گفت: نباید با عجله درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی تصمیم گرفت. به گزارش ایلنا، علیم‌یارمحمدی با بیان این‌که جزو امضاکنندگان استیضاح وزیر راه و شهرسازی نبودم، اظهار داشت: هر چند که […]

به آخوندی فرصت ارایه توضیحات را می‌دهیم

نایب رییس کمیسیون عمران با بیان این که از امضاکنندگان استیضاح وزیر راه و شهرسازی نبودم، گفت: نباید با عجله درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی تصمیم گرفت.

به گزارش ایلنا، علیم‌یارمحمدی با بیان این‌که جزو امضاکنندگان استیضاح وزیر راه و شهرسازی نبودم، اظهار داشت: هر چند که نمی‌توان از این سانحه به راحت عبور کرد اما نباید برای وقوع هر سانحه‌ای با عجله درباره استیضاح وزرا تصمیم بگیریم.

نماینده مردم زاهدان تأکید کرد: معتقدم برخورد دو قطار سمنان-مشهد و تبریز-مشهد یک سانحه غیرعمدی بوده است که در تمام دنیا از این دست از سوانح در حال وقوع است و چندی پیش هم در کشور آلمان هم سانحه ریلی پیش آمد که منجر به کشته شدن مسافران شد.

نایب رییس کمیسیون عمران با بیان این که سوانح حمل و نقل جاده‌ای سالانه بیش از ۱۶ هزار نفر تلفات می‌دهد اما تا کنون کسی در مجلس به این موضوع اعتراضی نکرده است، گفت: معتقدم با توجه به ورود تکنولوژی‌های جدید، در بحث استخدام افراد در بخش‌های مدیریتی در انواع شقوق حمل و نقل باید گزینش‌های خاصی انجام دهند. باید افراد دوره‌های آموزشی را بگذرانند و نظارت جدی بر این موضوع وجود داشته باشد.

وی درباره استعفای پورسیدآقایی، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سانحه ریلی قطار مشهد در ایستگاه هفت‌خوان یکی از سوانح دلخراش حمل و نقلی بود که معتقدم استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن در این شرایط، نشان از مسؤولیت‌پذیری وی داشت و می‌تواند گوشزدی برای سایر مدیران باشد که از تهعدات و مسؤولیت اجتماعی غافل مانده‌اند.

 

نایب‌رییس کمیسیون عمران ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی در کمیسیون عمران برای ارایه توضیحات خود درباره دلایل وقوع سانحه ریلی اخیر و رفع ابهامات حاضر خواهد شد و کمیسیون عمران پس از شنیدن اظهارات آخوندی نظر خود را درباره استیضاح وی اعلام می‌کند.