معامله بیش از ۳۲ میلیارد ریال اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

معامله بیش از ۳۲ میلیارد ریال اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات امروز روند افزایشی خود را ادامه داد و به ارتفاع ۸۵۲ واحدی رسید. به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی فرابورس ایران، بازارهای ۵گانه فرابورس دیروز میزبان نقل‌وانتقال ۲۸۱ میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال […]

معامله بیش از ۳۲ میلیارد ریال اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات امروز روند افزایشی خود را ادامه داد و به ارتفاع ۸۵۲ واحدی رسید.

به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی فرابورس ایران، بازارهای ۵گانه فرابورس دیروز میزبان نقل‌وانتقال ۲۸۱ میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال بود که در این میان بیش از ۱۷۷ میلیون سهم به ارزش ۵۰۵ هزار میلیارد ریال در بازار سهام دست به دست شد. در مجموع بازارهای اول، دوم و سوم، نماد شرکت آهن و فولاد ارفع با معامله ۲۸ میلیون ورقه به ارزش ۹۲ میلیارد ریال بیش‌ترین حجم و ارزش را به خود اختصاص داد.

در این میان شاخص کل فرابورس برای چندمین روز متوالی روند صعودی خود را تداوم بخشید و نمادهای پتروشیمی «مارون» و «زاگرس» در حالی تا سقف ۳٫۴ واحدی بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر آیفکس به نام خود ثبت و به رشد بیش‌تر آن کمک کردند ‌که نمادهای «وهور» و «خدیزل» کم‌تر از نیم واحد بر شاخص اثر منفی داشتند.

همچنین در حالی نمادهای «ثعمرا» متعلق به گروه انبوه‌سازی، ملاک و مستغلات و «خدیزل» از گروه خودرو و ساخت قطعات تا ۴٫۳ واحد در صدر جدول بیش‌ترین کاهش قیمت قرار گرفتند که نمادهای «زاگرس» و «کیمیا» تا بالا‌‌ترین سقف ممکن یعنی ۵ درصد، بیش‌ترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

در بازار تسهیلات مسکن نیز نزدیک به ۴۴ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۳۲ میلیارد ریال در بازه قیمتی ۷۳۳ تا ۷۵۶ هزار ریال معامله شد و اوراق تسهیلات مسکن آبان ماه ۹۵ دارای بیش‌ترین حجم و ارزش بود.

 

بازار اوراق با درآمد ثابت هم میزبان معامله ۶۷۱ هزار ورقه در ۵۸۰ دفعه معاملاتی بود که ارزش مجموع این نقل و انتقال‌‌‌ها معادل ۶۵۰ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال بوده است. اوراق اجاره مپنا با معامله ۱۲۸ هزار ورقه به ارزش ۱۲۸ میلیارد ریال درصدر این بازار ایستاد.