۴۰درصد بیماران مبتلا به سرطان دچار بی‌اشتهایی می‌شوند

۴۰درصد بیماران مبتلا به سرطان دچار بی‌اشتهایی می‌شوند مدیر بازآموزی دانشکده پرستاری – مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به افزایش شیوع ابتلا به سرطان در کشور، یادآور شد: اطلاع‌رسانی در خصوص اهمیت نقش تغذیه در سرطان می‌تواند نقش به‌سزایی در پیشگیری از آن دارد. به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی […]

۴۰درصد بیماران مبتلا به سرطان دچار بی‌اشتهایی می‌شوند

مدیر بازآموزی دانشکده پرستاری – مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به افزایش شیوع ابتلا به سرطان در کشور، یادآور شد: اطلاع‌رسانی در خصوص اهمیت نقش تغذیه در سرطان می‌تواند نقش به‌سزایی در پیشگیری از آن دارد.

به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی، مهنازایلخانی در آستانه برگزاری سمینار یکروزه تغذیه در سرطان گفت: تغذیه نقش به‌سزایی در پیشگیری و بهبود وضعیت بیماران مبتلا به سرطان دارد. بیماران مبتلا به سرطان در دوره درمان به دلیل مصرف دارو، شیمی‌درمانی و رادیوتراپی دچار بی‌اشتهایی، کاهش وزن، تهوع و… می‌شوند به همین دلیل نیاز است تا بیماران، خانواده آن‌‌ها و ارایه‌دهندگان خدمات درمانی نسبت به تغذیه سالم در این بیماران آشنا شوند.

این کارشناس ارشد پرستاری افزود: به تمام افراد و به خصوص بیماران مبتلا به سرطان توصیه می‌شود برای پیشگیری و بهبود وضعیت به مقدار فراوان میوه و سیزیجات تازه مصرف کنند.

ایلخانی در ادامه خاطرنشان کرد: مصرف حداقل۵ وعده میوه و سبزی در روز نقش به‌سزایی در کاهش احتمال بروز سرطان روده دارد.

مدیر بازآموزی دانشکده پرستاری-مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به افزایش شیوع ابتلا به سرطان در کشور، یادآور شد: اطلاع‌رسانی در خصوص اهمیت نقش تغذیه در سرطان می‌تواند نقش به‌سزایی در پیشگیری از آن دارد.

وی با بیان این‌که ۲۰ تا ۴۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان دچار کاهش وزن و بی‌اشتهایی می‌شوند، عنوان کرد: کاهش وزن و بی‌اشتهایی موجب کاهش سیستم ایمنی بدن و توان مقابله بیمار در برابر بیماری می‌شود به همین دلیل نیاز است پزشکان از جمله پرستاران نسبت به نوع تغذیه بیماران مبتلا به سرطان آگاه باشند.

 

مدیر بازآموزی دانشکده پرستاری‌-مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنانش با توجه به برگزاری سمینار یکروزه تغذیه در سرطان، گفت: این سمینار ۱۸ آذر با هدف افزایش آگاهی پرستاران، ماما‌‌ها و زیرگروه‌ها در دانشکده پرستاری‌-‌مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.