شرایط کنونی برای تولید صادر محور مهیا نیست

رییس اتاق بازرگانی اصفهان شرایط کنونی برای تولید صادر محور مهیا نیست سید عبدالوهاب سهل‌آبادی گفت: صادرات با شرایط دشوار انجام می‌شود و امیدواریم مشکلات صادرکنندگان با همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی برطرف شود. به گزارش مناقصه مزایده به نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، رییس اتاق بازرگانی اصفهان در آیین تکریم صادرکنندگان […]

رییس اتاق بازرگانی اصفهان

شرایط کنونی برای تولید صادر محور مهیا نیست

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی گفت: صادرات با شرایط دشوار انجام می‌شود و امیدواریم مشکلات صادرکنندگان با همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی برطرف شود.

به گزارش مناقصه مزایده به نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، رییس اتاق بازرگانی اصفهان در آیین تکریم صادرکنندگان نمونه استان اصفهان در سالن همایش‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به افزایش سهم اتاق بازرگانی اصفهان در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گفت: اتاق بازرگانی در راستای معرفی توانمندهای استان و همچنین حضور فعالان اقتصادی در نمایشگاه‌های بین‌المللی اقدام به افزایش سهم مدیریتی در این شرکت نمایشگاه کرده است .

وی از اعزام هیأت‌های تجاری استان به کشورهای هدف صادراتی خبر داد و گفت: به زودی هیأت تجاری استان در نمایشگاه spx پاریس حضور فعال خواهند داشت .

سهل‌آبادی تصریح کرد: شرایط کنونی برای تولید صادر محور مهیا نیست زیرا قیمت تمام شده کالای ایرانی نسبت به رقبای خارجی بالاتر است و این مهم به دلیل نرخ بالای سود بانکی، نرخ بیمه تأمین اجتماعی و سایر هزینه‌هاست.

وی نبود شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در استان اصفهان را یکی از چالش‌های پیش روی فعالان اقتصادی استان برشمرد.

وی خواستار برگزاری حراجی آثار هنری برای هنرمندان صنایع‌دستی استان شد و گفت: آثار بسیار ارزشمند صنایع دستی هنرمندان در انبار‌ها در حال خاک خوردن است .

سهل آبادی معرفی صادرکنندگان نمونه جوان را از اقدام‌های قابل توجه هیأت انتخاب صادرکنندگان نمونه برشمرد و گفت: تشویق جوانان به صادرات می‌توان آنان را برای حضور در فعالیت‌های اقتصادی بین‌المللی دلگرم سازد و امیداوریم در سطح ملی شاهد تقدیر از صادرکنندگان نمونه جوان باشیم.

 

آیین تکریم صادرکنندگان نمونه استان اصفهان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار و جمع از فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.