شرکت تایلندی مجری مطالعه ۳ میدان نفتی و گازی شد

شرکت تایلندی مجری مطالعه ۳ میدان نفتی و گازی شد شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) تفاهمنامه همکاری مشترکی امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه ۳ میدان چنگوله، دالپری و بلال در دستور کار این شرکت تایلندی قرار گرفت. به گزارش شانا، صبح دیروز تفاهمنامه همکاری میان غلامرضا منوچهری، معاون […]

شرکت تایلندی مجری مطالعه ۳ میدان نفتی و گازی شد

شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) تفاهمنامه همکاری مشترکی امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه ۳ میدان چنگوله، دالپری و بلال در دستور کار این شرکت تایلندی قرار گرفت.

به گزارش شانا، صبح دیروز تفاهمنامه همکاری میان غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و پراپات سوپونپونگپیپات (Prapat Soponpongpipat)، معاون اجرایی شرکت ملی نفت تایلند امضا و بر مبنای آن مقرر شد این شرکت تایلندی، ۳ میدان چنگوله، بلال و دالپری را مطالعه و نتایج مطالعات خود را به شرکت ملی نفت ایران ارایه کند.

منوچهری در آیین امضای این تفاهمنامه گفت: مطالعه این میدان‌ها به شرکتهای دیگری نیز سپرده شده است و شرکت ملی نفت تایلند هم ٦ ماه فرصت دارد تا نتایج مطالعات خود و طرحهای پیشنهادی را برای توسعه این ۳ میدان به شرکت ملی نفت ایران ارایه دهد.

وی با اشاره به الگوی جدید قراردادهای نفتی و طولانی مدت بودن دوره عملیاتی در این قراردادها، افزود: پیش‌نویس قرارداد نیز در اختیار شرکت PTTEP قرار خواهد گرفت.

منوچهری ابراز امیدواری کرد که این شرکت از همه توان کارشناسی خود برای مطالعه میدانهای یاد شده استفاده کند.

وی به سابقه فعالیتهای شرکت PTTEP اشاره کرد و گفت: این شرکت در ١٤ نقطه جهان فعالیت می‌کند و سال‌ها پیش در حوزههای اکتشافی با ایران نیز همکاری داشته است.

پراپات سوپونپونگپیپات (Prapat Soponpongpipat)، معاون اجرایی شرکت ملی نفت تایلند نیز ابراز امیدواری کرد که این تفاهمنامه به مشارکت راهبردی و بلندمدت با شرکت ملی نفت ایران منتهی شود.

 

وی افزود: همه توان خود را در مطالعه این میدان‌ها بهکار می‌گیریم و امیدواریم این تفاهمنامه حداقل در یکی از میدان‌ها به امضای قرارداد بینجامد.