شکایت ۳۹۹ میلیون دلاری اپل از سامسونگ بی‌نتیجه ماند

شکایت ۳۹۹ میلیون دلاری اپل از سامسونگ بی‌نتیجه ماند دیوان عالی آمریکا با رد محکومیت ۳۹۹ میلیون دلاری سامسونگ در دادگاهی دیگر جنجال خبری گسترده‌ای را در این کشور به راه انداخته است. به گزارش فارس به نقل از دنورپست، اپل با طرح شکایت کلانی از سامسونگ، این شرکت را به استفاده بدون اجازه از […]

شکایت ۳۹۹ میلیون دلاری اپل از سامسونگ بی‌نتیجه ماند

دیوان عالی آمریکا با رد محکومیت ۳۹۹ میلیون دلاری سامسونگ در دادگاهی دیگر جنجال خبری گسترده‌ای را در این کشور به راه انداخته است.

به گزارش فارس به نقل از دنورپست، اپل با طرح شکایت کلانی از سامسونگ، این شرکت را به استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده خود متهم کرده و خواستار دریافت غرامتی سنگین از آن شده بود.

این شکایت به پیروزی اولیه اپل در دادگاه تجدیدنظر در واشنگتن منجر شده بود و پس از آن سامسونگ تلاش فراوانی کرد تا رقم غرامت پرداختی را کاهش دهد.

در این میان گوگل، فیس‌بوک و اچ‌پی از دیوان عالی آمریکا خواستند تا میزان جریمه سامسونگ را کاهش دهد و هشدار دادند صدور چنین حکم سنگینی علیه سامسونگ، نتایج بد و فاجعه باری برای دیگر شرکت‌های فناوری در پی خواهد داشت. زیرا رویه‌ای ایجاد خواهد کرد که به دیگر مؤسسات هم امکان می‌دهد با استفاده از قوانین مربوط به ثبت اختراع بتوانند برای سازندگان محصولاتی مانند گوشی‌های هوشمند مشکلاتی ایجاد کنند یا آنها را تحت تعقیب قرار دهند.

 

این اولین بار از سال ۱۸۸۵ به این سو است که دادستانی آمریکا درمورد پرونده‌ای که مربوط به طراحی یک محصول است ورود کرده و حکم صادر می‌کند. البته بعید به نظر می‌رسد که اپل در برابر این نتیجه سکوت کرده و برای محکومیت مجدد سامسونگ با طرح شکایات جدید تلاش نکند.