مهر تأیید ۲۰۷ نماینده در پای برجام نفتی ایران ثبت شد

مهر تأیید ۲۰۷ نماینده در پای برجام نفتی ایران ثبت شد ٢٠٧ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از دیپلماسی نفتی وزارت نفت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که سبب افزایش سهم تولید ایران در اوپک شد، تشکر کردند. به گزارش خانه ملت، ٢٠٧ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای که پیش […]

مهر تأیید ۲۰۷ نماینده در پای برجام نفتی ایران ثبت شد

٢٠٧ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از دیپلماسی نفتی وزارت نفت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که سبب افزایش سهم تولید ایران در اوپک شد، تشکر کردند.

به گزارش خانه ملت، ٢٠٧ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای که پیش از پایان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، از دیپلماسی نفتی بیژن زنگنه، وزیر نفت در یکصدوهفتادویکمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) قدردانی کردند.

اعضای اوپک در نشست ١٧١ این سازمان برای کاهش سطح تولید توافق کردند، اما تولید نفت ایران قرار است به‌طور میانگین در ٦ ماه نخست سال ٢٠١٧، ٩٠ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

در بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمده است: از وزیر نفت و مدیران و کارکنان صنعت نفت برای افزایش صادرات نفت و دیپلماسی موفق در نشست اخیر اوپک که سبب افزایش سهم تولید ایران در اوپک را به همراه داشت، تشکر می‌کنیم؛ همچنین هیأت دولت در جلسه یکشنبه (١٤ آذرماه) پس از استماع گزارش وزیر نفت از نشست ١٧١ اوپک از تلاشهای وی در این اجلاس قدردانی کردند.

 

اعضای اوپک که از سال ٢٠٠٨ میلادی تاکنون نقشی انفعالی در سیاست‌های خود داشت چهارشنبه هفته گذشته (١٠ آذرماه)، برای کاهش تولید تا سقف ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه به توافق رسیدند. سنگ بنای این توافق در نشست الجزایر در مهرماه ٩٥ گذاشته شد و با رایزنی‌های گسترده میان اعضا، در نشست یکصدوهفتادویکم اوپک به ثمر نشست.