ساخت مجموعه «شهرزاد ۲» متوقف نمی‌شود

ساخت مجموعه «شهرزاد ۲» متوقف نمی‌شود روابط عمومی سریال «شهرزاد» اعلام کرد فراخوانده شدن تهیه‌کننده به قوه قضاییه و حاشیه‌های این مسأله باعث توقف کار آنها نشده و بر اساس قانون تولید ادامه می‌یابد. به گزارش مهر، در پی انتقادهایی که نسبت به ادامه روند ساخت مجموعه «شهرزاد ۲» مطرح شده است، روابط عمومی سریال […]

ساخت مجموعه «شهرزاد ۲» متوقف نمی‌شود

روابط عمومی سریال «شهرزاد» اعلام کرد فراخوانده شدن تهیه‌کننده به قوه قضاییه و حاشیه‌های این مسأله باعث توقف کار آنها نشده و بر اساس قانون تولید ادامه می‌یابد.

به گزارش مهر، در پی انتقادهایی که نسبت به ادامه روند ساخت مجموعه «شهرزاد ۲» مطرح شده است، روابط عمومی سریال در اطلاعیه‌ای نسبت به این مطالب موضع‌گیری کرد.

متن اطلاعیه بدین شرح است: «به دنبال پرسش‌‌ها و ابهاماتی که طی چند هفته گذشته از جانب برخی ارباب قلم، فعالان مدنی و اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به سریال شهرزاد مطرح گردیده است، روابط عمومی این سریال توضیح چند نکته را وظیفه خود می‌داند:

۱ – اقدام به ساخت فصل دوم سریال شهرزاد، با عنایت به استقبال میلیونی علاقه‌مندان از این سریال در داخل و خارج از کشور اتخاذ گردیده است.

۲ – کلیه عوامل هنری این سریال نیز همچون سایر مردم، پس از شروع فیلمبرداری فصل دوم آن از اخبار مربوط به فراخوانده شدن تهیه‌کننده سریال به مراجع قضایی اطلاع حاصل کردند بی‌آن‌که در جریان دقیق موضوع قرار گرفته باشند.

۳ – سوابق و پیشینه کاری عوامل هنری سریال شهرزاد بر اغلب ایرانیان علاقه‌مند به هنر نمایش پوشیده نیست و به نیکی آگاهند که هنرمندان مزبور در زمره خوشنام‌‌‌ترین و شریف‌‌‌ترین و مستقل‌‌‌ترین افراد حرفه خویش محسوب می‌شوند و سالیان زیادی را صرف ساختن آثار ارزشمند فرهنگی و مردمی کرده‌اند.

۴ – نص صریح قانون به همه ما یادآوری می‌کند مادامی که اتهامی توسط مراجع ذی‌صلاح به اثبات نرسیده باشد، هرگونه پیش داوری در زمینه ابهامات موجود، فاقد وجاهت قانونی و مغایر با اصول اخلاقی و حقوق شهروندی می‌باشد.

۵ – بدون شک تمامی عوامل این سریال با تأسی به افکار حقیقت طلب و عدالت محور و ضمن به رسمیت شناختن اصل پرسشگری (و نه قضاوت و پیش‌داوری) صبورانه منتظر روشن شدن کلیه ابهامات و شفاف‌سازی کامل در این زمینه می‌باشند.

۶- متأسفانه این اولین باری نیست که در جامعه این سال‌های ما، یک اثر هنری پس از موفقیت‌های چشمگیر داخلی و خارجی، اینگونه آماج حملات قرار می‌گیرد.

جالب آن که سریال شهرزاد از روزهای ابتدای عرضه‌‌اش تا روزهای پایانی، به دلایل گوناگون حتی یک هفته بی‌حاشیه به خود ندیده است. هنرمندان سریال شهرزاد ضمن احترام به همه اذهان آزاده و اخلاق محور، تنها انگیزه‌شان برای ساخت فصل دوم کار، استقبال و همراهی وسیع مردم صادق و صدیقی است که حامیان اصلی سریال بوده و سختی‌های این مسیر را، بر آنها هموار کرده و می‌کنند.

۷ – سخن آخر این‌که عوامل سریال شهرزاد برای رفع هرگونه شبهه و سوءتفاهم، رسماً اعلام می‌دارند که در خصوص وقایع پیش‌آمده تابع رأی و نظر نهایی مراجع قضایی بوده و به نشانه مسؤولیت‌پذیری نسبت به میلیون‌‌ها مخاطب ارزشمند این سریال در اقصی نقاط دنیا و تعهد نسبت به باورهای حرفه‌ای خودشان تا اطلاع ثانوی به تولید سریال ادامه داده و مطابق نص صریح قانون عمل خواهند کرد.

 

آذرماه ۱۳۹۵روابط عمومی سریال شهرزاد»