سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای پروژه‌های اولویت‌دار

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای پروژه‌های اولویت‌دار معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای طرح‌های اولویت‌دار کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدباقرنوبخت در ادامه سفر خود به استان همدان از ایستگاه راه‌آهن ملایر بازدید به عمل آورد و در جمع خبرنگاران، […]

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای پروژه‌های اولویت‌دار

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت برای طرح‌های اولویت‌دار کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدباقرنوبخت در ادامه سفر خود به استان همدان از ایستگاه راه‌آهن ملایر بازدید به عمل آورد و در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که امیدواریم پروژه‌های راه‌آهن مورد بازدید تا پایان سال یا اوایل فرودین‌ماه سال ۹۶ به بهره‌برداری برسد، اظهار کرد: بخشی از مسیر راه‌آهن ملایر به فیروزان باقی‌مانده است که امیدواریم به‌زودی انجام شود و به پایان برسد.

وی افزود: بخشی از تعهدات وزارت راه و شهرسازی در پروزه ملایر به فیرزوان باقی‌مانده است که انتظار داریم به موقع انجام شود.

نوبخت مشکلات مالی را یکی از دلایل عقب افتادن انجام پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: در حوزه راه‌آهن ملایر- فیرزوان- کرمانشاه ۱۴۲ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشته‌ایم که در این طرح ۱۷۵ درصد اعتبارات معادل ۲۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در هر دو مسیر راه‌آهن تهران-همدان-سنندج و ملایر- فیرزوان- کرمانشاه ۱۷۵ درصد معادل ۲۵۰ میلیارد تومان برای هر کدام از پروژه‌ها پرداخت شده است.

نوبخت با اشاره به مزیت‌های استفاده از راه‌آهن گفت: در پروژه‌های راه‌آهن می‌توان با سرعت ۱۶۰ کیلومتر مسیر را طی کرد اما در مسیرهای جاده‌ای و بزرگراه‌ها با بیش از ۱۲۰ کیلومتر سرعت نمی‌توان حرکت کرد.

وی در پایان با اشاره به طرح‌های اولویت‌دار دولت تدبیر و امید بیان کرد: اعتباری افزون بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های اولویت‌دار حوزه حمل و نقل، محیط زیست، آب و فاضلاب و… سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

 

نمایندگان مردم ملایر در مجلس، استاندار همدان و دیگر مسؤولان استان، نوبخت، معاون رییس‌جمهور را در بازدید از ایستگاه راه‌آهن ملایر همراهی می‌کردند.