نماز درمان دردهای عمده‏ ‌فردی و اجتماعی ا‌ست

    رهبرمعظم‌انقلاب‌اسلامی در پیامی به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به مسؤولیت همگانی در اقامه نماز تأکید کردند: لازم است که همه همت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.به گزارش مناقصه‌مزایده از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر […]

    رهبرمعظم‌انقلاب‌اسلامی در پیامی به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به مسؤولیت همگانی در اقامه نماز تأکید کردند: لازم است که همه همت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.به گزارش مناقصه‌مزایده از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام‌معظم‌رهبری، حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز، با اشاره به مسؤولیت همگانی در اقامه نماز تأکیدکردند: لازم است که همه همت گماریم تا نماز را در جایگاه شایسته‌ خود، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که از سوی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج قرائت شد به شرح زیر است:

بسم‌ا…‌الرحمن‌الرحیم

نماز، دری گشوده بر روی همه‌ آحاد امت است که از آن می‌توان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرارداد. سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه‌ هر جامعه نیز تنها با اقامه‌ نماز در آن تحقق می‌یابد. اینهمه تأکید بر اقامه‌ نماز در کتاب و سنت، هدفی جز این ندارد که این باب رحمت بر روی فرد و جامعه مسلمان گشوده بماند و فرصت بهره‌مندی از آن دست دهد.

سال‌ها است که این شعار در ایران اسلامی بر سر دست گرفته شده است که: الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاة… و این اجلاس سالیانه به همت و پشتکار عالم مجاهد و خستگی‌ناپذیر جناب حجه‌الاسلام قرائتی برپا می‌شود و توصیه‌های مؤکد درباره‌ گسترش نماز و به کیفیت لازم رسیدن نمازهای ما، تکرار می‌گردد. با این حال باید اعتراف کنیم که حق این فریضه‌ الهی که درمان دردهای عمده‌ فردی و اجتماعی ما است ادا نشده است. ما مسؤولان، ما سخنوران و سخن‌گویان، ما سررشته‌داران امور کشور، ما روحانیان و متولیان تبلیغ و تعلیم دین و ما همه‌ آحاد و همه‌ قشرهای مردم، همه و همه در مسؤولیت اقامه نماز شریکیم.

همه همت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته‌ خود که قرآن و حدیث بدان ناطق است، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.

توفیقات روزافزون همه‌ شما و شخص جناب آقای قرائتی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

والسلام‌ علیکم و‌ رحمه‌ا…

سید علی خامنه‌ای

 

۱۷ آذر ماه ۱۳۹۵