مسایل درون خانوادگی را نباید علنی بگوییم

     دادستان کل کشور گفت: امروز دشمن در پشت سنگرهای خود نشسته و لوله تانک، موشک و سلاح‌هایش را متوجه قلب قوه قضاییه کرده است.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدجواد منتظری، در مراسم تودیع و معارفه دادستان کرمانشاه با اشاره به هجمه عظیم برخی رسانه‌ها علیه قوه قضاییه، اظهارکرد: مدت‌هاست در رسانه‌ها می‌بینیم که هجمه […]

     دادستان کل کشور گفت: امروز دشمن در پشت سنگرهای خود نشسته و لوله تانک، موشک و سلاح‌هایش را متوجه قلب قوه قضاییه کرده است.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محمدجواد منتظری، در مراسم تودیع و معارفه دادستان کرمانشاه با اشاره به هجمه عظیم برخی رسانه‌ها علیه قوه قضاییه، اظهارکرد: مدت‌هاست در رسانه‌ها می‌بینیم که هجمه عظیمی به قوه قضاییه شکل گرفته است و اگرچه ما معتقدیم که نقد و اشکال به قوه قضاییه هم وارد است و هیچ کس از آن مبرا نیست، اما این انتقادات به قصد تخریب صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بحث‌هایی که امروز شاهد آن هستیم، بحث‌های معمولی نیست و یک انتقاد مجاز، عرفی و معمولی از قوه قضاییه قلمداد نمی‌شود.

منتظری با تأکید بر این‌که یکی دو سال است تهاجم عظیمی علیه قوه قضاییه شکل گرفته، گفت: همه می‌دانیم که قوه قضاییه یک قوه مستقل است، اما استقلال آن به معنی جدایی از دیگر قوا نیست، چراکه قوه قضاییه به همراه قوه مجریه و قوه مقننه، بخشی از نظام جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می‌دهند و امروزه می‌بینیم که در رسانه‌ها، سایت‌ها و از جمله تریبون مجلس شورای اسلامی یک تهاجم عجیبی به قوه قضاییه می‌شود.

دادستان کل کشور اظهارکرد: برادرانی که انتقاد دارند باید بدانند که امروز چگونه دشمن در پشت سنگرهای خود نشسته و لوله تانک، موشک و دیگر سلاح‌هایش را متوجه قلب قوه قضاییه کرده است. این منطقی است که ما هم بیاییم و هم نوای با دشمن شویم.

وی ادامه داد: این مسأله وجوهی که می‌گویند به ۲۱ سال پیش بر می‌گردد. این وجوه نزد بانک‌ها بود و ما نمی‌دانیم که بانک‌ها سودش را می‌بردند یا خیر و از آنجایی که بودجه قوه قضاییه جوابگوی مخارج و هزینه‌های جاری این دستگاه نبوده و نیست، از ۲۱ سال پیش و در زمان آیت‌ا… یزدی، مقام‌معظم‌رهبری با شرایطی اجازه دادند که از محل سود این وجوه برای تأمین مخارج قوه قضاییه استفاده شود.

منتظری اظهارکرد: بهتر است نمایندگان مجلس بروند داخل زندان‌ها و مشکلات را از نزدیک ببینند و بگویند که آیا با این بودجه‌های معمول می‌توان امور زندان‌ها را پیش برد.

دادستان کل کشور گفت: از سویی دیگر این حساب‌ها اصلا به نام شخص رییس قوه قضاییه نیست، اسناد و مدارک آن موجود است. حتی یک برگ و حتی یک ریال به صورت محرمانه و پشت پرده نه دریافت شده و نه وجود دارد.

منتظری گفت: تمام حساب و کتاب‌ها، چک‌های صادر شده، پول‌های واریز شده و … مشخص است، بعد می‌آیند و چنین مسایلی را مطرح می‌کنند که همه دیدند دشمن چگونه روی آن مانور داد.

وی تأکیدکرد: اگر ما بیاییم و اعتماد عمومی به قوه قضاییه را خدشه‌دار کنیم، آیا این به نفع نظام است.

دادستان کل کشور گفت: ‌ای کاش این آقای محترمی که در بوق و کرنا کرد و آب در آسیاب دشمن ریخت و همه دیدند که رسانه‌های دشمن روی این مسأله چه مانورهایی دادند، بهتر نبود وقتی دید در این موضوع ابهامی هست، قبل از هر چیز به قوه قضاییه مراجعه می‌کرد و مسأله را پیش خود شخص رییس قوه مطرح می‌کرد و سپس به فکر رسانه‌ای کردن موضوع می‌افتاد. این هزینه‌ها برای نظام بسیار سنگین است.

منتظری همچنین در خصوص موضوع شهرداری تهران نیز گفت: در قضیه شهرداری تهران نیز خدا می‌داند ما می‌توانستیم بدون کم‌ترین هزینه به نتیجه برسیم، اما ببینید که چقدر بر سر این موضوع نیز هزینه دادیم.

وی تأکید کرد: مسایل درون خانوادگی را نباید علنی بگوییم و نباید ببریم در شبکه‌های اجتماعی و آب در آسیاب دشمن بریزیم. چرا باید اجازه دهیم که دشمن بخواهد از یکسری منافذ ورود پیدا کند و به کشور و به نظام جمهوری اسلامی آسیب برساند؟

 

دادستان کل کشور در ادامه به امنیت مطلوب کشورمان اشاره کرد و گفت: علی‌رغم این‌که ۴ طرف ایران اسلامی را آتش در برگرفته، اما به برکت نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی و اطلاعاتی و تمامی مسؤولین نظام و همه دلسوزان این آب و خاک شاهد آنیم که ایران اسلامی در اوج آرامش و امنیت و اقتدار به سر می‌برد.