ممنوعیت ورود استانداران، سفرا و معاونان وزرا پس از بازنشستگی به حوزه مدیریت خدمات کشوری

ممنوعیت ورود استانداران، سفرا و معاونان وزرا پس از بازنشستگی به حوزه مدیریت خدمات کشوری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۵» خبر داد. به گزارش فارس، زهراسعیدی‌مبارکه نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت به ‌کارگیری […]

ممنوعیت ورود استانداران، سفرا و معاونان وزرا پس از بازنشستگی به حوزه مدیریت خدمات کشوری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۵» خبر داد.

به گزارش فارس، زهراسعیدی‌مبارکه نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، از تهیه طرح «اصلاح ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۵» خبر داد و اظهار داشت: این طرح که در تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۵ توسط بنده طراحی و پیشنهاد داده شده است که در عرض یک ساعت پس از نگارش و آماده‌سازی طرح، ‌۴۵ امضای نماینده آن را امضا کردند که پیش‌بینی می‌شود تعداد امضاهای آن خیلی بیش‌تر شود.

وی افزود: اکثر نمایندگانی که در جریان این پیشنهاد قرار گرفتند، طرح مذکور را مورد حمایت قراردادند. این طرح با کلیه قوانین مجلس بررسی شده و امید می‌رود فرصت خوبی را برای حضور متخصصان و ورود افراد جدید به سیستم‌های مدیریتی کشور ایجاد کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: طبق این طرح، براساس تبصره یک قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۵ به‌کار‌گیری مقامات مذکور در بندهای الف-ب-ج- ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها؛ ایثارگران و فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در سمت‌های مذکور در بندهای الف- ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و دارندگان اختیارات خاصه مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه متبوع خود بلامانع است.

سعیدی بر همین اساس اضافه کرد: البته باید نکته را هم در نظر داشت که بر اساس این طرح، به جز افراد نامبرده در طرح مذکور، سایر افراد حتی استانداران، سفرا و معاونان وزرا و همترازان آنها درصورت بازنشستگی، ورودشان در حوزه مدیریت خدمات کشوری ممنوع خواهد بود.

«ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوعیت استفاده از بازنشستگان را تصویب کرده اما در این میان دست بسیاری را باز گذاشته است و دامنه زیادی را شامل حال می‌شود از جمله استانداران، سفرا و معاونان وزرا و همترازان آنها.»

وی ادامه داد: با توجه به این‌که جوانان از این موضوع بسیار ابراز خرسندی کردند لذا ما از مجلس انتظار داریم از این طرح حمایت کند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خاتمه تأکید کرد که در حاشیه این قانون، به غیر از مقامات نامبرده در طرح، عزیزان، خدمت‌رسانان و دلسوزانی هم که در نیروهای مسلح و سیستم‌های امنیتی کار می‌کردند پس از بازنشستگی به خاطر مهارت‌ها و تجارب ارزنده‌ای که دارند و قطعاً برای آنها هزینه شده است، در همان دستگاه متبوع خود در دستگاه‌های می‌توانند باز به‌کارگیری شوند که قبل از این غیر از دستگاه‌های متبوع و هر دستگاهی می‌توانستند مشغول به‌کار شوند و در این صورت سایر دستگاه‌ها به جوانان سپرده شود.