افشای تلاش زاکربرگ برای حضور جدی در دنیای سیاست

افشای تلاش زاکربرگ برای حضور جدی در دنیای سیاست انتشار مفاد یک دادخواست درمورد مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک مشخص کرده که وی در عین این‌که نمی‌خواهد کنترل فیس‌بوک را از دست بدهد به دنبال حضور جدی در دنیای سیاست است. به گزارش فارس به نقل از تک‌تایمز، شکایت یاد شده مربوط به ماه آوریل است […]

افشای تلاش زاکربرگ برای حضور جدی در دنیای سیاست

انتشار مفاد یک دادخواست درمورد مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک مشخص کرده که وی در عین این‌که نمی‌خواهد کنترل فیس‌بوک را از دست بدهد به دنبال حضور جدی در دنیای سیاست است.

به گزارش فارس به نقل از تک‌تایمز، شکایت یاد شده مربوط به ماه آوریل است و زمانی تقدیم مقامات قضایی شده که زاکربرگ پیشنهاد تغییر در ساختار شرکت فیس‌بوک را مطرح کرد تا بتواند قدرت رأی‌دهی سهامداران این شرکت و در نتیجه تأثیرگذاری آن‌ها را به شدت کاهش دهد.

زاکربرگ از این طریق تلاش داشت کنترل داخلی فیس‌بوک را با قوت بیش‌تری در دست بگیرد و همین امر انگیزه‌ای برای سهامداران فیس‌بوک به وجود آورد تا از زاکربرگ شکایت کنند.

براساس اطلاعاتی که از روند برگزاری دادگاه به دست آمده زاکربرگ به دنبال بر عهده گرفتن یک پست سیاسی در دولت اوباما بوده است و در عین حال نگران بوده که در این صورت فیس‌بوک چه چشم‌اندازی خواهد داشت.

مارک‌اندرسن یکی از سرمایه‌گذاران عمده فیس‌بوک در ماه مارس گذشته به زاکربرگ گفته بود که سهامداران این شبکه اجتماعی نگران نحوه انجام تعهدات وی نسبت به فیس‌بوک در صورت پیوستن او به دولت هستند و معتقدند وی نمی‌تواند در آن واحد در هر دو زمینه فعالیت کند.

 

طرفین بحث‌های مفصلی در این زمینه داشته‌اند، اما هیچ‌یک نتوانسته طرف دیگر را قانع کند. برخی سهامداران به شدت با ایده تداوم کنترل فیس‌بوک توسط زاکربرگ در صورت حضور فعال وی در دولت اوباما مخالف بوده‌اند. در مقابل زاکربرگ اصرار داشته که به مدت دو سال در دولت حضور داشته باشد، اما کنترل فیس‌بوک را از دست ندهد. در نهایت تصمیم دادگاه سرنوشت این شکایت را مشخص می‌کند.