افزایش همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نفت و انرژی

افزایش همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نفت و انرژی معاون وزیر انرژی روسیه گفت: ایران و روسیه برای افزایش سطح همکاری‌ها در بخش نفت و انرژی مصمم هستند. به گزارش شانا، کریل‌مولوتسوف، معاون وزیر انرژی روسیه، در مراسم آغاز به‌کار سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه که در محل وزارت ارتباطات و فناوری […]

افزایش همکاری‌های ایران و روسیه در بخش نفت و انرژی

معاون وزیر انرژی روسیه گفت: ایران و روسیه برای افزایش سطح همکاری‌ها در بخش نفت و انرژی مصمم هستند.

به گزارش شانا، کریل‌مولوتسوف، معاون وزیر انرژی روسیه، در مراسم آغاز به‌کار سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه که در محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار شد به توافق اخیر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک اشاره کرد و گفت: این موضوع می‌تواند بر افزایش سطح همکاری‌های نفتی ایران و روسیه اثرگذار باشد.

وی به فعالیت مشترک با ایران در بخش بالادستی نفت اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم پروژه‌های بالادستی نفت را با همکاری ایران پیش ببریم.

مولوتسوف از علاقه‌مندی روسیه برای فعالیت در بخش برق با مشارکت ایران خبر داد و تصریح کرد: روسیه تلاش می‌کند برق خود را به دو استان ایران برساند که این موضوع در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

معاون وزیر انرژی روسیه، از تلاش برای بهینه‌سازی و به‌روزرسانی پروژه‌های درحال اجرای ایران در بخش نفت و انرژی خبر داد و عنوان کرد: این موضوع نیز در کمیسیون مشترک اقتصادی به بحث و بررسی بیش‌تر گذاشته می‌شود.

کمیته‌های پنج‌گانه تخصصی سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، وارد شورهای تخصصی شدند؛ این کمیته‌های تخصصی هر یک، اقدام‌های تعریف شده از پیش را در دستور کار خود قرارداده‌اند.

کمیته بانکی، مالی و سرمایه‌گذاری به بحث و بررسی بیش‌تر اهداف تعیین شده می‌پردازد تا در پایان کمیسیون بتواند به امضای یک قرارداد همکاری متقابل دست یابد.

کمیته صنعت، معدن و تجارت مسائل صنعتی میان دو کشور را مورد بررسی کارشناسان قرار خواهد داد.

کمیته انرژی نیز به بررسی همکاری‌های نفت و گاز ایران و روسیه می‌پردازد و قرار است امروز (دوشنبه، ٢٢ آذرماه)، نخستین کمیسیون مشترک انرژی برگزار شود.

کمیته حمل و نقل و ارتباطات به بررسی راه‌های همکاری در بخش حمل و نقل و ارتباطات و فناوری اطلاعات (آی‌سی‌تی) می‌پردازد.

 

کمیته سایر موضوع‌‌‌ها نیز زمینه‌های مورد علاقه را در همکاری میان دو کشور ایران و روسیه بررسی خواهند کرد.