خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ امضا شد

با تأیید دولت آمریکا صورت گرفت خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ امضا شد مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، فرهاد پرورش در حاشیه امضای قرارداد شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) با مدیران شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حضور عباس آخوندی وزیر راه و […]

با تأیید دولت آمریکا صورت گرفت

خرید ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ امضا شد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، فرهاد پرورش در حاشیه امضای قرارداد شرکت هواپیمایی ایران ایر(هما) با مدیران شرکت هواپیماسازی بوئینگ با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: ۵۰ فروند این هوپیما مدل ۷۳۷ و ۳۰ فروند دیگر مدل ۷۷۷ پهن پیکر هستند که در یک دوره ۱۰ ساله به «ایران ایر» تحویل می‌شود.

قرارداد با ایران با تأیید دولت آمریکا نهایی شد

معاون مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ نیز در حاشیه این مراسم، ارزش این قرارداد را ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: بوئینگ قرارداد فروش ۸۰ فروند هواپیما را با تأیید دولت آمریکا، با ایران نهایی کرد.

«فلچر باراک دال» با یادآوری این‌که «به‌دنبال قرارداد خردادماه امسال، امروز سند نهایی به امضا رسید»، افزود: خوشحالیم که بوئینگ بار دیگر همکاری خود را با ایران آغاز کرده است.

به فروش هواپیما به ایران افتخار می‌کنیم‌

رهبر تیم مذاکره‌کننده بوئینگ با ایران ایر با بیان این‌که همکاری نزدیک دولت آمریکا منجر به عقد قرارداد فروش هواپیما به ایران شده است، گفت: فروش هواپیما به ایران باعث افتخار ماست.

«پریزر» نماینده بوئینگ در مراسم امضای خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ با بیان این‌که فرورش هواپیما به ایران باعث افتخار کمپانی بوئینگ است، گفت: از اعلام خبر فروش هواپیما به ایران خوشحال هستیم و از این‌که روابط بوئینگ با ایران ایر از سر گرفته می‌شود، خرسندیم.

وی افزود: خوشحال هستیم که بهترین هواپیماهای دنیا را در اختیار ایرلاین‌های ایران قرار می‌دهیم.

نمایند بوئینگ گفت: در این قرارداد کمپانی بوئینگ ۵۰ فروند هواپیمای ۷۳۷ مکس، ۱۵ فروند هواپیمای ۷۷۷/۳۰۰ و ۱۵ فروند هواپیمای ۷۷۷ ایکس به شرکت هواپیمایی ایران ایر به فروش می‌رساند.

وی افزود: فروش این تعداد هواپیما به ایران ایر کمک می‌کند که ایران ایر ناوگان خود را نوسازی کند.

نماینده بوئینگ گفت: مجوز سندی که با ایران ایر به امضا رساندیم را از دولت آمریکا گرفته‌ایم.

وی ادامه د اد: با همکاری نزدیک دولت آمریکا بوده که توانستیم به ایران هواپیما بفروشیم.

 

پریزر اظهارداشت: مسیر برای دستیابی به این موفقیت طولانی بوده اما تمام مذاکرات بر مبنای شفافیت، آغوش باز دو طرف و از همه مهم‌تر احترام متقابل بوده است.