مصوبه جدید برای عرضه اینترنت باکیفیت

  تجاری‌سازی ماهواره «دوستی» وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از برنامه‌های جدید این وزارتخانه برای ارایه خدمات با کیفیت به ‌کاربران اینترنت و نیز دستیابی به دانش و تجاری‌سازی فن‌آوری فضایی خبر داد. به گزارش مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام از برنامه‌های جدید وزارت ارتباطات در دو حوزه اینترنت […]

 

تجاری‌سازی ماهواره «دوستی»

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات از برنامه‌های جدید این وزارتخانه برای ارایه خدمات با کیفیت به ‌کاربران اینترنت و نیز دستیابی به دانش و تجاری‌سازی فن‌آوری فضایی خبر داد.

به گزارش مهر، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام از برنامه‌های جدید وزارت ارتباطات در دو حوزه اینترنت و فضا، خبر داد.

مصوبات جدید برای ارایه اینترنت با کیفیت و حفظ حقوق کاربران اینترنت

وی گفت: در راستای حفظ حقوق شهروندی کاربران اینترنت و لزوم دریافت خدمات با کیفیت و همچنین نظارت بیش‌تر بر عملکرد اپراتور‌ها و شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنتی، مصوبات جدیدی را در کمیسیون تنظیم مقررات لازم‌الاجرا کردیم و پس از بحث و بررسی کارشناسانه تصمیم برآن شد تا شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تنها نهاد مادر مخابراتی کشور، شیوه‌های نظارتی جدیدی را در کنار روش‌های مرسوم نظارت بر عملکرد به ‌کار گیرد.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ادامه داد: بر اساس این مصوبه، مقرر شد شرکت ارتباطات زیرساخت تا اردیبهشت ماه نسبت به پیاده‌سازی و تکمیل سامانه‌های ثبت رسید خرابی اندازه‌گیری کیفیت و نیز مدیریت و پایش موافقتنامه سطح خدمات و ارایه دسترسی به خدمت گیرندگان، اقدام کند.

واعظی تأکید کرد: پس از آن مشترکان از طریق پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اپراتور خود و ارتباط با بخش پشتیبانی مشترکان می‌توانند از روش‌های درخواست خسارت توسط اپراتور خود اطلاع یافته و از این طریق، اقدام به ثبت درخواست خسارت از اپراتور کنند، تا پس از طی مراحل قانونی، امکان استفاده از خسارت پیش‌بینی شده در موافقتنامه سطح سرویس را داشته باشند.

به گفته وی اپراتور‌ها وظیفه دارند خسارت وارده به مشترکان فعلی را مطابق موافقتنامه سطح خدمات پرداخت کنند.

تجاری‌سازی ماهواره «دوستی»

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مورد برنامه‌های مدنظر این وزارتخانه در حوزه فن‌آوری فضایی نیز گفت: این روز‌ها با افتخار اعلام می‌کنم که به یمن دستیابی جوانان و دانشمندان این مرز و بوم به دانش طراحی، ساخت و پرتاپ ماهواره به فضا، کشورمان، به جمع ۱۵ کشور اصلی دارای فن‌آوری صلح آمیز فضایی پیوست.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز ماهواره «دوستی» با فن‌آوری بومی آماده پرتاپ است. باید تأکید کنم که هدف ما در دستیابی به این مهم، علاوه بر اقتدار ملی، کسب دانش و تجاری‌سازی در حوزه فضا و ماهواره است.

 

واعظی خاطرنشان کرد: از این پس باید بر روی کاربردهای فن‌آوری فضایی از مخابرات تا سنجش از دور در حوزه‌هایی چون مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، محیط زیست و داده‌های سنجشی و مخابراتی متمرکز شویم.