بهای طلا به کم‌تر از ۱۱۶۰ دلار رسید

در پی افزایش ارزش دلار بهای طلا به کم‌تر از ۱۱۶۰ دلار رسید به دنبال ادامه روند صعودی ارزش دلار قیمت طلا در آغاز مبادلات دیروز در بازارهای جهانی همچنان با کاهش روبه‌رو شده و به کم‌تر از ۱۱۶۰ دلار رسیده است. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، شاخص ارزش دلار آمریکا در این […]

در پی افزایش ارزش دلار

بهای طلا به کم‌تر از ۱۱۶۰ دلار رسید

به دنبال ادامه روند صعودی ارزش دلار قیمت طلا در آغاز مبادلات دیروز در بازارهای جهانی همچنان با کاهش روبه‌رو شده و به کم‌تر از ۱۱۶۰ دلار رسیده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، شاخص ارزش دلار آمریکا در این روز به ۱۰۱٫۷۹ واحد رسیده است که این بالا‌ترین رقم از ۳۰ نوامبر به شمار می‌رود.

براساس این گزارش تحلیلگران کامرزبانک اعلام کردند که ادامه روند صعودی ارزش دلار در بازارهای بین‌المللی می‌تواند موجب کاهش قیمت طلا به ۱۱۰۰ دلار در هر اونس طی ماه‌های آینده شود.

انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا و گمانه‌زنی‌های مربوط به سیاست‌های اقتصادی و مالی دولت ترامپ تأثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است. نشست فدرال رزرو آمریکا نیز قرار است طی روزهای آینده برگزار شود و بسیاری از فعالان بازارهای بین‌المللی و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

تازه‌‌ترین نظرسنجی مؤسسه سی‌ام‌ئی نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست چهارشنبه بیش از ۹۵ درصد خواهد بود.

قیمت هر اونس طلا نیز دیروز در بازارهای بین‌المللی به مرز ۱۱۶۰ دلار رسید.

در بازار جهانی انرژی نیز قیمت هر اونس نفت برنت دریای شمال در بازار لندن به بیش از ۵۶٫۸۳ دلار رسیده که این بالا‌ترین رقم از جولای ۲۰۱۵ میلادی بوده است.

مؤسسه مالی ‌ای‌ان‌زد اعلام کرد: توافق کشورهای غیراوپک برای کاهش سقف تولید طی ماه‌های آینده می‌تواند به نفع قیمت جهانی نفت باشد. عربستان سعودی نیز اعلام کرده است که احتمالا تولید نفت خود را بیش‌تر از سطح توافق شده در نشست اخیر اوپک کاهش خواهد داد.

کشورهای غیراوپک نیز به تازگی موافقت کردند تا میزان تولید خود را ۵۵۸ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

به نظر می‌رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا اروپا و چین طی روزهای آینده تأثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز نقش مهمی در تعیین قیمت طلا خواهد داشت.

 

بیانیه پایانی نشست فدرال رزرو آمریکا چهارشنبه منتشر خواهد شد و پس از ان جانت‌یلن رییس فدرال رزرو کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد. بیانیه فدرال رزرو می‌تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ را مشخص کند.