نشست دونالد ترامپ با اهالی سیلیکون ولی

نشست دونالد ترامپ با اهالی سیلیکون ولی هفته گذشته دعوتنامه‌هایی از سوی دونالدترامپ، رییس‌جمهور منتخب آمریکا برای مدیران شرکت‌های مهم فناوری این کشور برای شرکت در نشست مشترک ارسال شد. به گزارش فارس به نقل از سی‌ان‌ان، در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدیران شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، اپل و گوگل تنش‌ها و درگیری‌های لفظی […]

نشست دونالد ترامپ با اهالی سیلیکون ولی

هفته گذشته دعوتنامه‌هایی از سوی دونالدترامپ، رییس‌جمهور منتخب آمریکا برای مدیران شرکت‌های مهم فناوری این کشور برای شرکت در نشست مشترک ارسال شد.

به گزارش فارس به نقل از سی‌ان‌ان، در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدیران شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، اپل و گوگل تنش‌ها و درگیری‌های لفظی با ترامپ داشتند و هیچ یک علاقه‌ای به کسب عنوان ریاست جمهوری توسط ترامپ نداشتند، اما حالا باید شاهد حضور وی در کاخ‌سفید به مدت ۴ سال باشند.

قرار است در این نشست موضوعات متنوعی مورد توجه قرار بگیرد که از جمله آنها می‌توان به موضوع مهاجرت و بی‌طرفی شبکه اشاره کرد.

در حالی که ترامپ به دنبال محدود کردن مهاجرت خارجیان به این کشور است، شرکت‌های فناوری با این امر مخالفند. زیرا آنها بخش اعظم نیروی کار متخصص خود را از آسیا و آمریکای لاتین جذب می‌کنند.

موضوع اختلاف‌انگیز دیگر بین دو طرف اصرار ترامپ به تولید برخی محصولات ارزشمند فناوری در داخل آمریکا برای افزایش اشتغال در این کشور است. این در حالی است که اپل و ده‌ها شرکت فناوری دیگر برای کاهش هزینه تمام شده تولید محصولات گوناگون کارخانه‌هایی در شرق آسیا تأسیس کرده‌اند.

در حوزه بی‌طرفی نت برخی شرکت‌های فناوری بر حق دسترسی برابر و ارایه خدمات یکسان از سوی مؤسسات فناوری و شرکت‌های سرویس‌دهنده اینترنت اصرار می‌کنند و مخالف ادغام غول‌های فناوری با هدف ایجاد انحصارهای تجاری هستند، در مقابل ترامپ و گروه منتخب وی چندان اهمیتی برای این موضوعات قائل نیستند.

از جمله افرادی که قرار است در این نشست حاضر شوند می‌توان به تیم کوک مدیرعامل اپل، لری‌پیج مدیرعامل آلفابت، شریل‌سندبرگ مدیر ارشد فیس‌بوک، ساتیانادلا مدیرعامل مایکروسافت و برایان‌کرانیچ مدیرعامل اینتل اشاره کرد.

پیش از این اعلام شده بود مدیران عامل سیسکو، اوراکل و چند شرکت سخت‌افزاری هم در این نشست حضور دارند. از جمله مدیران شرکت‌های فناوری که در حوزه سیاست‌گذاری فناوری با ترامپ همکاری می‌کنند می‌توان به Ginni Rometty مدیرعامل ‌ای‌بی‌ام اشاره کرد.

در این میان برخی مدیران شرکت‌های مشهور فناوری هم از شرکت در این نشست سرباز زده‌اند که از جمله آنها می‌توان به جک‌دورسی مدیرعامل توئیتر و جف‌بزوس، مدیرعامل آمازون اشاره کرد.

 

پیش از این ۱۴۵ مدیر فناوری با ارسال نامه‌ای سرگشاده برای ترامپ توصیه‌هایی برای تداوم موفقیت‌های آمریکا در حوزه فناوری به وی ارایه کرده و در مورد تبعات برخی سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌های وی هشدار دادند.