معاون وزیر علوم:هدایت دانشجویان به سمت بازار کار از اولویت‌های وزارت علوم است

  مجتبی صدیقی گفت: هدایت دانشجویان به سمت ایجاد اشتغال و بازار کار از اولویت‌های وزارت علوم است. به گزارش ایسنا، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح مشاوره شغلی دانشجویان را در سال آینده به صورت جدی‌تر پیگیری، چرا که […]

 

مجتبی صدیقی گفت: هدایت دانشجویان به سمت ایجاد اشتغال و بازار کار از اولویت‌های وزارت علوم است.

به گزارش ایسنا، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی دانشگاه رازی کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح مشاوره شغلی دانشجویان را در سال آینده به صورت جدی‌تر پیگیری، چرا که در شرایط کنونی اغلب دانشجویان کشور دغدغه شغل دارند، لذا به‌دنبال آن هستیم که با ارایه مشاوره، دانشجویان را به سمت ایجاد شغل و بازارکار هدایت کنیم.

رییس سازمان امور دانشجویان همچنین از پوشش بیش‌تر طرح سیمای اجتماعی دانشجویان خبر داد و گفت: در سال ۹۵ طرح سیمای اجتماعی دانشجویان کشور را با جدیت بیش‌تر و در قالب وسیع‌تری دنبال می‌کنیم.

وی تأکید کرد: در قالب طرح سیمای اجتماعی دانشجویان به‌دنبال ایجاد برنامه‌هایی برای پرکردن اوقات فراغت دانشجویان حاضر در خوابگاه‌های دانشجویی هستیم.

صدیقی در ادامه با بیان این‌که انجام بازدیدهای دوره‌ای از دانشگاه‌ها جزو وظایف ذاتی ماست و در همین راستا بازدیدی از دانشگاه رازی داشتیم، ادامه داد: در جریان سفر به استان کرمانشاه، علاوه بر بازدید از پروژه‌های دانشگاه رازی و دانشگاه صنعتی از نزدیک در جریان توفیق‌ها، مشکلات، محدودیت‌ها و گرفتاری‌های این دو دانشگاه قرار خواهیم گرفت که در نهایت بتوانیم با برسی آن‌ها راهکاری ارایه دهیم.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار کرد: در حال حاضر چندین پروژه عمرانی در دانشگاه رازی در حال ساخت است که بررسی‌ها نشان می‌دهد در مدت زمان کوتاهی به این مرحله رسیده‌اند که جای قدردانی از مسؤولین دانشگاه رازی دارد، چراکه زمان اجرای پروژه‌های عمرانی در دانشگاه‌های کشور به صورت میانگین بسیار بیش‌تر از اینهاست.

وی همچنین به افتتاح خوابگاه دانشجویی خواهران پردیس کشاورزی دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یکی از اصلی‌‌ترین مشکلات دانشگاه صنعتی کرمانشاه مشکل خوابگاه دانشجویی است، چراکه این دانشگاه دولتی در شرایط کنونی فاقد خوابگاه است.

صدیقی تأکید کرد: مشکل خوابگاه دانشجویی در دانشگاه صنعتی کرمانشاه جدی است و نیاز است که در قالب دو برنامه کوتاه مدت و بلندمدت به حل آن اهتمام بورزیم.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه کوتاه مدت باید شرایطی را فراهم کنیم که دانشگاه صنعتی کرمانشاه تا مهر ماه سال آینده دارای خوابگاه شود و در برنامه بلندمدت با همکاری صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم شرایطی را برای احداث یک خوابگاه مجهز برای این دانشگاه فراهم کنیم.

رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، اظهارکرد: دانشگاه رازی در بخش تربیت‌بدنی نیز فعالیت‌های خوبی داشته و امیدواریم بتوانیم کمک‌هایی به این دانشگاه داشته باشیم تا بتواند حوزه تریبت بدنی خود را فعال‌تر کند.

صدیقی تصریح کرد: حمایت از دانشگاه‌های استان‌هایی همچون کرمانشاه مورد توجه ویژه صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری است.

 

صدیقی یادآور شد: در همین راستا صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم وام‌های دانشجویی را در اولویت خود قرارداده و در تلاش است که به تسهیلات خود تنوع ببخشد.