فساد، محصول تبعیض و بی‌عدالتی است

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد فساد، محصول تبعیض و بی‌عدالتی است دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که فساد اقتصادی، محصول تبعیض و بی‌عدالتی است گفت: دولت خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد. به گزارش مهر، کاظم‌پالیزدار در همایش مبارزه با فساد، گفت: پس از روی کار آمدن دولت […]

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد

فساد، محصول تبعیض و بی‌عدالتی است

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که فساد اقتصادی، محصول تبعیض و بی‌عدالتی است گفت: دولت خط قرمزی برای مبارزه با فساد ندارد.

به گزارش مهر، کاظم‌پالیزدار در همایش مبارزه با فساد، گفت: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم شاهد بودیم که توقعات و انتظارات از دولت برای مبارزه با فساد شرایط را سخت کرده بود.

وی با اشاره به این‌که ما در روزهای ابتدایی متوجه شدیم که ۲٫۷ میلیارد دلار از منابع کشور به یغما رفته است، افزود: پس از گذشت ۳ سال این پرونده به نتایجی که می‌خواستیم نرسیده است.

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اعلام این‌که به دلیل بی‌نظمی در اقتصاد کشور و شرایط سیاسی و تحریم‌ها دچار ناهماهنگی بودیم، گفت: این موضوعات فساد زیادی را در کشور رقم زد.

پالیزدار با اشاره به این‌که مروری در قوانین و مقررات کشور نشان می‌دهد که برای مبارزه با فساد مصوبات و قوانین زیادی داریم، اظهار داشت: اما در حال حاضر صحبت از فساد سیستمی می‌شود و مشکلی که در کشور وجود دارد این است که فساد باعث تضعیف رشد و توسعه اقتصادی و افزایش بی‌عدالتی می‌شود.

وی با تأکید بر این‌که بیش‌ترین موضوع مورد توجه در دنیا نظارت بر اقدامات سیستمی است، گفت: تمام تلاش ما این بوده که تعامل ارباب رجوع و کارمندان دولت را کم کنیم، زیرا هرچه فاصله بیش‌تر باشد، فساد در کشور کم‌تر است.

وی با تأکید بر این‌که اقتصاد باید روشن و شفاف باشد، گفت: هرچه زوایای اقتصاد بیش‌تر روشن باشد، فساد کم‌تری در آن شکل می‌گیرد.

پالیزدار با تأکید بر این‌که ما عزم راسخ برای مبارزه با فساد داریم، اظهار داشت: رییس‌جمهور و معاون اول بار‌ها در سخنان خود تأکید کرده‌اند که دولت خط قرمزی در برخورد با مفاسد اقتصادی ندارد. همچنین در ستاد تعامل خوبی با قوه قضاییه داریم در حالی که در گذشته در جلسات ستاد شرکت نمی‌کردند.

 

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ادامه داد: مبارزه با فساد به تنهایی توسط دولت یا حکومت پیش نمی‌رود و مردم هم باید در این خصوص همکاری کنند و در این زمینه اتاق بازرگانی می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.