کارت سوخت ماندنی شد

کارت سوخت ماندنی شد عضو کمیسیون انرژی گفت: علی‌رغم مخالفت وزارت نفت کمیسیون انرژی طرح ابقای کارت سوخت را به تصویب رساند. محمد خالدی در گفت‌و‌گو با مهر از بررسی طرح ابقای کارت سوخت در کمیسیون انرژی خبر داد. نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علی‌رغم مخالفت وزارت نفت اعضای کمیسیون انرژی […]

کارت سوخت ماندنی شد

عضو کمیسیون انرژی گفت: علی‌رغم مخالفت وزارت نفت کمیسیون انرژی طرح ابقای کارت سوخت را به تصویب رساند.

محمد خالدی در گفت‌و‌گو با مهر از بررسی طرح ابقای کارت سوخت در کمیسیون انرژی خبر داد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علی‌رغم مخالفت وزارت نفت اعضای کمیسیون انرژی طرح ابقای کارت سوخت را به تصویب رساندند.

عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: کارت سوخت در سال‌های گذشته در راستای جلوگیری از قاچاق سوخت و کنترل مصرف طراحی شد زیرا از یک سو مصرف بنزین در کشور ما بالا بود و از سوی دیگر به خاطر قیمت پایین سوخت در ایران در مقایسه با کشور‌های همسایه قاچاق سوخت برای قاچاقچیان منفعت زیادی داشت.

وی گفت: وزارت نفت معتقد بود به علت تک نرخی شدن قیمت بنزین لزومی برای ادامه استفاده از کارت سوخت وجود ندارد اما نمایندگان معتقد بودند احتمال دارد دولت در آینده مجدداً مجبور به دو نرخی کردن قیمت سوخت شود که در این صورت از کارت سوخت استفاده خواهد شد.

 

خالدی با اشاره به حمایت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ادامه استفاده از سامانه کارت سوخت گفت: در صورت ادامه سیاست‌های تک‌نرخی و واقعی شدن قیمت بنزین و بدون سود بودن قاچاق آن امکان حذف این سامانه وجود دارد.