آخرین جزییات مناقصات گروه‌های کالایی نفتی

  عضو هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران آخرین جزییات مناقصات گروه‌های کالایی نفت را تشریح کرد. سیروس تالاری در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در تشریح اقدامات صورت گرفته برای انجام مناقصات ۱۰ گروه کالایی که به تازگی ۹ گروه دیگر نیز به آن اضافه‌ شده‌اند، عنوان کرد: از دو سال گذشته و همزمان […]

 

عضو هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران آخرین جزییات مناقصات گروه‌های کالایی نفت را تشریح کرد.

سیروس تالاری در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در تشریح اقدامات صورت گرفته برای انجام مناقصات ۱۰ گروه کالایی که به تازگی ۹ گروه دیگر نیز به آن اضافه‌ شده‌اند، عنوان کرد: از دو سال گذشته و همزمان با آغاز کار وزیر نفت دولت یازدهم، ۱۰ گروه کالایی برای شناسایی نیازهای اولیه در صنعت نفت انتخاب شدند تا برای تولید برخی تجهیزات موردنیاز صنعت نفت وارد کار شوند.

وی ادامه داد: این ۱۰ گروه، اسناد مالی خود را تهیه کرد و مطالعات امکان‌سنجی نیز در این رابطه انجام شد تا این شرکت‌ها ظرف ۳ سال فن‌آوری‌های خود را به تولید برسانند. این طرح تنها مربوط به شرکت‌ها داخلی است که به تازگی ۹ گروه دیگر نیز به آن اضافه شده است و به‌طور قطع با تجربه ۱۰ گروه قبلی، می‌توانند فعالیت‌های مفیدتری داشته باشند.

تالاری در خصوص احتمال ارایه تسهیلات دولتی به این شرکت‌ها، عنوان کرد: تنها کمکی که این شرکت‌ها از دولت می‌خواهند، تضمین بازار است. یعنی این‌طور نباشد که شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند و فعالیت خود را به تولید برسانند و بعد شاهد ورود خارجی‌‌ها به آن بازار باشند.

 

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان نه به دنبال کمک‌های مالی از دولت هستند و نه رانت می‌خواهند. تنها نیاز آن‌ها، تضمین بازار از سوی دولت است. اگر دولت همین مسأله را که مبانی قانونی هم دارد رعایت کند، سرمایه‌گذاری‌ها اقتصادی می‌شود و مشکلی برای تولیدکنندگان پیش نمی‌آید.