افزایش اشتغال؛ نتیجه اجرای قراردادهای بین ایران و روسیه به ارزش ۳۰ میلیارد دلار

افزایش اشتغال؛ نتیجه اجرای قراردادهای بین ایران و روسیه به ارزش ۳۰ میلیارد دلار رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نتیجه اجرایی شدن قراردادهای منعقده با روسیه در سیزدهمین اجلاس این کمیسیون را، افزایش اشتغال در کشور عنوان کرد. محمودواعظی در گفت‌وگو با ایرنا ادامه داد: هنگامی که قراردادهای منعقده با کشور روسیه به […]

افزایش اشتغال؛ نتیجه اجرای قراردادهای بین ایران و روسیه به ارزش ۳۰ میلیارد دلار

رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نتیجه اجرایی شدن قراردادهای منعقده با روسیه در سیزدهمین اجلاس این کمیسیون را، افزایش اشتغال در کشور عنوان کرد.

محمودواعظی در گفت‌وگو با ایرنا ادامه داد: هنگامی که قراردادهای منعقده با کشور روسیه به مرحله اجرا برسد، مقرر است از نیروهای داخلی برای پیشرفت پروژه‌ها استفاده شود و این یعنی افزایش اشتغال که خواست دولت یازدهم است.

رییس ایرانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به برگزاری سیزدهمین نشست این کمیسیون در تهران اشاره کرد و گفت: اجلاس بسیار خوبی برگزار شد و تعداد افراد و شرکت‌های حاضر در این نشست همه از اراده و عزم جدی بخش‌های خصوصی و دولتی دو طرف برای گسترش روابط اقتصادی دارد.

واعظی خاطرنشان کرد: ۱۰ سندی که در سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور امضا شد، هر کدام شاخصی برای توسعه و تعمیق مبادلات دوجانبه خواهد بود.

عضو هیأت دولت یازدهم به قراردادهای بانکی منعقد شده در اجلاس مذکور اشاره کرد و ادامه داد: اکنون روابط بانکی بین دو کشور برقرار شده و امید است به‌زودی همه موانع برطرف و سطح تعاملات بانکی به عالی‌‌ترین سطح برسد.

واعظی ابراز امیدواری کرد، همه قراردادهای منعقده بین دو کشور به‌زودی اجرایی شوند تا سطح اشتغال در کشور بالا برود.

سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه و همایش تجاری دو کشور در تهران به‌کار خود پایان داد.

سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه بیست‌و‌یکم آذرماه در تهران آغاز به‌کار کرد.

مهدی محتشمی، قائم‌مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بین‌الملل در حاشیه این کمیسیون اعلام کرد: اکنون نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار پروژه تعریف شده با روسیه داریم که متناسب با آمادگی روس‌ها برای سرمایه‌گذاری و پذیرش خواسته‌ها و شرایط جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر انرژی روسیه نیز در مراسم اختتامیه سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از افزایش ۸۰ درصدی حجم روابط تجاری دوجانبه در سال جاری نسبت به پارسال خبر داد و گفت: اکنون موافقتنامه حفاظت از سرمایه‌گذاران در حال نهایی شدن است.

وی همچنین احیای روابط گذشته بانکی بین دو کشور را خواستار شد.

 

آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد در ۷ ماهه امسال ارزش صادرات ایران به روسیه ۸۶ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۵۱۷ دلار بود و در همین مدت از این کشور یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۹۴۷ دلار کالا وارد شد.