فلسطین مسأله اول دنیای اسلام است

    حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی ظهر دیروز در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکیدکردند: با وجود بحران‌آفرینی مستمر حامیان رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن مسأله فلسطین، این سرزمین شریف به برکت مقاومت و مجاهدت ملت و گروه‌های فلسطینی، آزاد خواهد شد.به گزارش مناقصه‌مزایده از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام‌معظم‌رهبری، […]

    حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب اسلامی ظهر دیروز در دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه تأکیدکردند: با وجود بحران‌آفرینی مستمر حامیان رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپرده شدن مسأله فلسطین، این سرزمین شریف به برکت مقاومت و مجاهدت ملت و گروه‌های فلسطینی، آزاد خواهد شد.به گزارش مناقصه‌مزایده از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام‌معظم‌رهبری، رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از انگیزه‌های ایمانی و روحیه ایستادگی در میان فلسطینی‌‌ها افزودند: تنها راه نجات قدس شریف، مبارزه و مقاومت است و دیگر راه‌ها، بی‌سرانجام و عقیم است.

ایشان با ابراز خرسندی از طرح ده ماده‌ای جنبش جهاد اسلامی برای وحدت و مقاومت در مقابل صهیونیست‌‌ها افزودند: تأکید بر مبارزه، نفی کامل قراردادهای سازش، اصرار بر اتحاد گروه‌های فلسطینی و محکوم کردن تلاش برخی کشورهای مرتجع برای سازش با دشمن، از مفاد مهم این طرح است.

حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای با تأکید بر این‌که این طرح باید اجرایی شود خاطرنشان‌کردند: بی‌تردید کسانی هستند که مأموریت دارند، مانع تحقق مفاد طرح ۱۰ ماده‌ای جنبش جهاد اسلامی شوند، بنابراین باید مراقب بود این طرح، برروی کاغذ نماند و در پس تحسین‌های اولیه و تاکتیکی، به‌تدریج فراموش نشود.

رهبر انقلاب عامل اصلی مشکلات فراوان منطقه را «مستکبر اعظم و شیطان اکبر» یعنی آمریکا خواندند و با اشاره به دخالت شیطانهای کوچک منطقه در ایجاد بحران‌های موجود افزودند: هدف همه آن‌‌ها این است که مسأله فلسطین در افکار عمومی منطقه کمرنگ شود و از یاد ملت‌‌ها برود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جمهوری اسلامی با وجود درگیر بودن در برخی قضایای منطقه، همواره و به‌طور صریح اعلام کرده فلسطین مسأله اول دنیای اسلام است و به تکالیف خود در این زمینه عمل می‌کند.

ایشان با اشاره به وظایف «گروه‌های فلسطینی، علما، روشنفکران و نویسندگان عرب» در زنده ماندن مسأله فلسطین در افکار عمومی ملت‌‌ها خاطرنشان کردند: باید برای «ایجاد فضای فکری و گفتمان عمومی در جهان اسلام، درباره اولویت قضیه فلسطین» تلاش مضاعفی شود، به‌گونه‌ای که مسؤولان سازشکارِ برخی کشور‌ها از عکس‌العمل ملت‌‌ها در هراس باشند.

حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای، با یادآوری تلاش آمریکا و همراهان منطقه‌ای آن برای ایجاد حوادث گوناگون و وارد کردن عامل مذهب در بحران‌ها افزودند: برخلاف این تبلیغات، مردم سُنی حلب، موصل و شهرهای دیگر به‌دست تکفیری‌های جنایتکار قتل عام شده و می‌شوند، بنابراین این بحران‌ها ربطی به شیعه و سُنی ندارد.

رهبر انقلاب سران گروه‌های تکفیری را همچون ائمه کفر خواندند و افزودند: یکی از مهم‌ترین مسایل منطقه، مقابله همگانی با گروه‌های تکفیری نظیر داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌ها است، چرا که در غیراینصورت، به علت بحران‌آفرینی مستمر تکفیری‌ها، مسأله فلسطین در حاشیه خواهد ماند.

حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای با ضروری خواندن مبارزه قاطع با نفوذ تکفیری‌ها در فلسطین اشغالی افزودند: مأموریت این گروه‌ها، ایجاد فتنه است و باید با هوشیاری و قاطعیت کامل با آن‌‌ها مقابله کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، پیروزی را «وعده تردیدناپذیر الهی در صورت استمرار مبارزه و تحمل سختی‌ها» خواندند و خاطرنشان‌کردند: دشمنی با جبهه حق، طبیعت مستکبران است بنابراین نباید از ادامه دشمنی‌‌ها دچار تعجب شد.

رهبر انقلاب ادامه مبارزه را نیازمند باز بودن چشم‌‌ها و تحلیل صحیح از حوادث دانستند و افزودند: این روش عقلانی است و باید با هوشیاری کامل به مبارزه ادامه داد.

رهبر انقلاب اسلامی، با یادآوری توطئه‌های مستمر سلطه‌گران بر ضد جمهوری اسلامی ایران افزودند: ما با اطمینان قلبی به وعده یاری پروردگار، به تکالیفمان در همه زمینه‌ها عمل می‌کنیم و از مخالفت هیچ زورگویی نمی‌ترسیم.

حضرت‌آیت‌ا…‌خامنه‌ای، جوان بودن جمعیت فلسطین را مهم برشمردند و با اشاره به اهمیت زنده بودن و حرکت کرانه باختری رود اردن افزودند: رژیم صهیونیستی همچنانکه قبلاً گفته‌ایم به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌‌ها و مسلمانان با صهیونیست‌‌ها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت.

ایشان مراقبت کامل از تلاش دشمنان برای ایجاد انشقاق و مشکلات داخلی در درون جنبش جهاد اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: اهمیت جنبش جهاد اسلامی اکنون از گذشته نیز بیش‌تر است.

در این دیدار رمضان‌عبدا…، دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین ضمن تشکر از مواضع شجاعانه و خردمندانه رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی و همچنین پشتیبانی و حمایت‌های برادران حزب ا… لبنان از آرمان و ملت مظلوم فلسطین، به اوضاع آشفته منطقه اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی دولتهای عرب از قضیه فلسطین دست کشیده و برای هم‌‌پیمانی با رژیم صهیونیستی از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

رمضان‌عبدا…، افزایش سرکوب ملت فلسطین و ادامه اشغال اراضی به‌دست صهیونیست‌‌ها به‌ویژه در کرانه غربی را نتیجه همین اوضاع نابسامان دانست و با انتقاد از همکاری دولت خودگردان با رژیم صهیونیستی افزود: خوشبختانه جوانان فلسطینی امروز بیدار هستند و ابتکار عمل را به دست دارند و انتفاضه را دنبال می‌کنند.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین، ادامه محاصره بیش از دو میلیون فلسطینی در غزه و محروم کردن آن‌‌ها از امکانات اولیه زندگی را از دیگر مشکلات خواند و گفت: جنبش جهاد اسلامی بر اساس طرح ۱۰ ماده‌ای که اخیراً منتشر کرد و مورد استقبال روشنفکران و نویسندگان جهان عرب نیز قرار گرفت، معتقد است تنها راه پیروزی، مقاومت در غزه و حمایت از انتفاضه در کرانه غربی است و دولت خودگردان نیز باید موافقتنامه اسلو را لغو شده اعلام کند.

 

رمضان‌عبدا… با اشاره به افزایش چندین برابری توان رزمی گروه‌های مقاومت در مقایسه با جنگ ۵۱ روزه با رژیم صهیونیستی و ارتقاء برد و دقت موشک‌های مقاومت، افزود: فلسطین، سرزمینی سرنوشت‌ساز است و تا حق صاحبان آن بازگردانده شود، منطقه آرام نخواهد گرفت.