امضای قرارداد بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد

امضای قرارداد بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند بوئینگ نشان داد برجام یک توافق یک‌جانبه نیست، گفت: امضای قرارداد با بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری وزارت […]

امضای قرارداد بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که امضای قرارداد خرید ۸۰ فروند بوئینگ نشان داد برجام یک توافق یک‌جانبه نیست، گفت: امضای قرارداد با بوئینگ تمدید تحریم‌های داماتو را شکننده کرد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حشمت‌ا…فلاحت‌پیشه افزود: برای نوسازی ناوگان هوایی ایران این نخستین بار است که قراردادی با این کیفیت در صنعت هوایی ایران امضا می‌شود.

وی با بیان این‌که نباید به برجام نگاه سیاه ‌و سفید داشت، گفت: برجام توافقی است که حتی اجرای بخش‌هایی از آن به معنای گشایش عمده در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، حمل‌ و نقلی و توسعه ‌بخش‌های مختلف کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد، امضای این قرارداد به ویژه بعد از تمدید تحریم‌های داماتو در قبال ایران نشان می‌دهد در آمریکا هم به‌طور عملی دیوار تحریم ایران با ترک اساسی مواجه شده است.

نماینده مردم اسلام‌آبادغرب در مجلس شورای اسلامی افزود: در یک تحلیل کلی اعتقادمان بر این است که تحریم‌ها هم در اروپا و هم در کشورهای غیرغربی جهان نیز به‌طور عملی شکسته شده و در آمریکا هم شاهد هستیم بخش‌هایی از تحریم‌ها درحال شکسته شدن است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این قرارداد را نوعی پیروزی خواند و تصریح کرد: اعتقاد داریم آنهایی که می‌خواهند برجام را ارزیابی کنند باید همه جنبه‌های مثبت و منفی آن را با هم ببینند و سپس اظهارنظر کنند، چرا که بنده معتقد هستم جنبه‌های مثبت امضای برجام بر جنبه‌های غلط آن می‌چربد.

فلاحت‌پیشه هشدار صهیونیست‌‌ها به بوئینگ در خصوص توقف مذاکرات فروش هواپیما به ایران را یادآوری کرد و گفت: این‌که در جهان امروز به هشدار‌ها و توصیه‌های رژیم صهیونیستی، کشورهای عرب و لابی‌های نومحافظه‌کار مخالف ایران توجه نمی‌شود، نشان‌دهنده این واقعیت است که برجام در حوزه سیاسی و راهبردی هم آثار مثبت برای ایران داشته است و دشمنان نمی‌توانند ایران را در معرض هدفگذاری‌ها، مخالفت‌‌ها و تنش‌های خود قرار دهند.

 

به گزارش ایرنا، با حضور معاون مدیرعامل شرکت هواپیمایی بوئینگ در تهران روز ۲۰ آذرماه سال جاری قرارداد ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری خرید ۸۰ فروند هواپیما بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بوئینگ به امضا رسید.