ایرلاین‌‌ها سوخو۱۰۰ را پسندیدند

در پی نمایش هوایی هواپیمای روسی در تهران ایرلاین‌‌ها سوخو۱۰۰ را پسندیدند دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از استقبال ایرلاین‌های ایرانی از هواپیمای سوخوسوپر جت۱۰۰ خبر داد. مقصوداسعدی‌سامانی افزود: شرکت سوخو، به معرفی یکی از محصولاتش (سوپرجت۱۰۰) پرداخت و پس از آن اغلب ایرلاین‌‌ها به این محصول روسی، روی خوش نشان دادند. به گزارش مهر، وی […]

در پی نمایش هوایی هواپیمای روسی در تهران

ایرلاین‌‌ها سوخو۱۰۰ را پسندیدند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از استقبال ایرلاین‌های ایرانی از هواپیمای سوخوسوپر جت۱۰۰ خبر داد.

مقصوداسعدی‌سامانی افزود: شرکت سوخو، به معرفی یکی از محصولاتش (سوپرجت۱۰۰) پرداخت و پس از آن اغلب ایرلاین‌‌ها به این محصول روسی، روی خوش نشان دادند.

به گزارش مهر، وی ادامه داد: در نمایش هوایی دیروز یک فروند سوخو۱۰۰، دو پرواز در مقابل نمایندگان شرکت‌های هوایی ایرانی انجام داد و پس از آن گفت‌وگوهایی میان نمایندگان سوخو با ایرلاین‌های ایرانی انجام شد.

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، در مذاکرات و رایزنی‌های انجام شده میان نمایندگان سوخو و شرکت‌های هواپیمایی قرار شد تا شرایط خرید، امتیازات و همچنین ویژگی‌های این هواپیما مورد تحلیل و بررسی قرارگیرد.

سامانی اظهار داشت: اغلب شرکت‌های هواپیمایی و همچنین شرکت‌های درحال تأسیس، علاقه‌مند به انجام مذاکره و خرید این محصول بودند.

این مقام مسؤول بیان کرد: براساس برنامه قرار شد مطالعات و بررسی‌های بیش‌تری از سوی شرکت‌های هواپیمایی انجام بگیرد و پس از آن تصمیماتی درباره خرید سوخوسوپرجت۱۰۰ انجام شود.

گفتنی است روسیه برنامه فروش حدود ۱۰۰ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ نفره به ایران را در دستور کار قرارداده است که می‌تواند به تولید این محصول به صورت مشترک در ایران منجر شود؛ در همین ارتباط دیروز و در جریان نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و روسیه در تهران، وزیر انرژی روسیه هدف از پیشنهاد فروش سوخو۱۰۰ به ایران را افزایش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه اعلام کرد.

 

سوخو۱۰۰ یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای با ظرفیتی بین ۷۵ تا ۹۵ صندلی است که شرکت روسی از سال ۲۰۰۰ طرح ساخت مشترک آن را با غرب کلید زد و از سال ۲۰۰۸ نیز وارد سفرهای هوایی در جهان شد، باتوجه به آن‌که ظرفیت این هواپیما ۱۰۰ نفره است، اغلب شرکت‌های هواپیمایی ایرانی می‌توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت‌هاست.