احداث اولین نیروگاه زغال‌سنگ سوز کشور با فاینانس ایرانی

احداث اولین نیروگاه زغال‌سنگ سوز کشور با فاینانس ایرانی یک مقام مسؤول از احداث نخستین نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز ایران در منطقه طبس با فاینانس یک بانک ایرانی و مشارکت یک شرکت چینی خبر داد. به ‌گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت نیرو، علیرضانصرالهی در تشریح آخرین وضعیت احداث نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز در ایران، گفت: پس از انجام […]

احداث اولین نیروگاه زغال‌سنگ سوز کشور با فاینانس ایرانی

یک مقام مسؤول از احداث نخستین نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز ایران در منطقه طبس با فاینانس یک بانک ایرانی و مشارکت یک شرکت چینی خبر داد.

به ‌گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت نیرو، علیرضانصرالهی در تشریح آخرین وضعیت احداث نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز در ایران، گفت: پس از انجام مذاکرات فنی دقیق با یک بانک داخلی، این بانک موافقت رسمی خود را با قبول عاملیت پروژه احداث نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز طبس اعلام کرد.

مجری طرح بازتوانی نیروگاه‌های کشور با اعلام این‌که عملیات اجرایی پروژه نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز طبس از سال ۱۳۸۷ آغاز شده ولی امکان گشایش اعتبار اسنادی و یا LC برای پروژه میسر نشد، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۰ پیمانکار تجهیزات جانبی در کارگاه فعالیت می‌کند و این بخش ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مقام مسؤول با بیان این‌که یک بانک داخلی به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه علیه بانک‌های کشور، امکان گشایش میسر نشده بود و روند احداث این نیروگاه با تأخیر مواجه شده بود، اظهار داشت: با توجه به افق جدید همکاری با بانک توسعه صادرات، مراحل اجرایی این پروژه در آینده نزدیک آغاز شود.

نصرالهی خاطرنشان کرد: نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز طبس با عاملیت فاینانس یک بانک ایرانی و مشارکت کنسرسیوم متشکل از یک شرکت داخلی و شانگهای الکتریک چین احداث می‌شود.

 

پروژه نیروگاه زغال‌سنگ‌سوز طبس اولین نیروگاه زغال‌سنگی کشور است که به ظرفیت ۶۵۰ مگاوات در ۸۵ کیلومتری شهرستان طبس و در جوار معادن زغال‌سنگ مزینو احداث خواهد شد.