تأمین افزایش یک میلیون‌تنی قیر رایگان توسط وزارت نفت

تأمین افزایش یک میلیون‌تنی قیر رایگان توسط وزارت نفت مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کرد: تأمین قیر رایگان توسط وزارت نفت از دو میلیون به ۳ میلیون تن افزایش یابد. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح بند ه تبصره ۱ قانون بودجه ۹۵ کل کشور مصوب کردند […]

تأمین افزایش یک میلیون‌تنی قیر رایگان توسط وزارت نفت

مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کرد: تأمین قیر رایگان توسط وزارت نفت از دو میلیون به ۳ میلیون تن افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح بند ه تبصره ۱ قانون بودجه ۹۵ کل کشور مصوب کردند عبارت ۳ میلیون تن، جایگزین دو میلیون تن شود. همچنین عبارت «مانده قیر تأمین و توزیع نشده سال ۱۳۹۴ در تعهد وزارت نفت بوده و به سال مالی بعد منتقل می‌شود» نیز الحاق شد.

بر اساس این گزارش، در بند ه تبصره ۱ قانون بودجه سال ۹۵ کل کشور، مصوب شده بود که وزارت نفت موظف است از طریق شرکت‌های دولتی تابعه‌ ذی‌ربط معادل ریالی دو میلیون تن قیر رایگان تا سقف مبلغ ۲۴ هزار میلیارد ریال به نسبت ۶۲ درصد در اختیار وزارت راه و شهرسازی جهت روکش آسفالت و آسفالت راه‌های روستایی و ۲۰ درصد اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت آسفالت معابر و بهسازی روستا‌ها و انجام پروژه‌های مشارکتی با دهیاری‌ها و ۱۵ درصد در اختیار وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) جهت آسفالت معابر شهرهای با جمعیت زیر ۵۰ هزار و ۳ درصد جهت نوسازی مدارس در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد و در حساب‌های فیمابین‌ خود و خزانه داری کل کشور اعمال و با آن تصفیه کند. وزارت نفت تا پایان سال مالی ۱۳۹۵ نسبت به تحویل کامل قیر اقدام می‌کند.

 

این مصوبه مجلس با ۱۱۵ رأی موافق، ۲۹ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.