ظرفیت تولید برق ایران ۸۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

ظرفیت تولید برق ایران ۸۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد یک مقام مسؤول با اشاره به افزایش ۸۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق ایران تا پایان امسال، گفت: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون عملیات اجرایی ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی آغاز شده است. به ‌گزارش مهر، محسن‌طرزطلب در تشریح آخرین وضعیت افزایش ظرفیت تولید برق نیروگاهی کشور، […]

ظرفیت تولید برق ایران ۸۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

یک مقام مسؤول با اشاره به افزایش ۸۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق ایران تا پایان امسال، گفت: از ابتدای سال ۹۵ تاکنون عملیات اجرایی ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی آغاز شده است.

به ‌گزارش مهر، محسن‌طرزطلب در تشریح آخرین وضعیت افزایش ظرفیت تولید برق نیروگاهی کشور، با بیان این‌که از ۱۸۰۰ مگاوات نیروگاهی که قرار است تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد، هم اکنون ۱۰۴۰ مگاوات نیروگاه وارد مدار شده است، گفت: شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های برق حرارتی طبق برنامه به جلو می‌رود و تاکنون صددرصد برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید برق محقق شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی با اشاره به این‌که یکی از پروژه‌هایی که در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به شرکت نیروگاه‌های برق حرارتی ابلاغ شده است، تکمیل نیروگاه پرند است، تصریح کرد: این پروژه تاکنون ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پیک سال ۹۶ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

این مقام مسؤول با اعلام این‌که تکمیل و بهره‌برداری ۲۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید شامل نیروگاه‌های ماهشهر، چادرملو، بهبهان، سیرجان و کهنوج در برنامه قرار دارد، اظهار داشت: عملیات اجرایی ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید در بخش دولتی و خصوصی از ابتدای امسال آغاز شده و برای ۲۰ هزار مگاوات نیروگاه دیگر هم برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان این‌که علاوه بر این برای ادامه عملیات اجرایی نیاز به ۸٫۵ میلیارد دلار اعتبار داریم تا بتوانیم این طرح‌ها را به انجام برسانیم، تبیین کرد: عملیات اجرایی نیروگاه‌های قشم۲، ماکو، لامرد و بندرعباس هم آغاز شده و طبق برنامه در حال انجام است.

 

طرزطلب با بیان این‌که تمامی طرح‌هایی که در قالب طرح اقتصاد مقاومتی و یا خارج از آن به شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های تولید برق حرارتی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع پیش‌بینی می‌شود پروژه‌های جدید نیروگاه‌سازی ایران مطابق با برنامه و در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.