خرید ۷ فروند ایرباس برای هواپیمایی آسمان نهایی شد

خرید ۷ فروند ایرباس برای هواپیمایی آسمان نهایی شد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن خرید هفت فروند هواپیمای ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان خبر داد. به گزارش ایسنا، علی‌ربیعی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان فارس با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که ورود این هواپیما‌ها از اردیبهشت ماه سال […]

خرید ۷ فروند ایرباس برای هواپیمایی آسمان نهایی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن خرید هفت فروند هواپیمای ایرباس برای شرکت هواپیمایی آسمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی‌ربیعی در ششمین جلسه کارگروه اشتغال استان فارس با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که ورود این هواپیما‌ها از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ آغاز شود.

وی تأکید کرد: دولت تدبیر و امید در شرایطی اداره امور کشور را به دست گرفت که اقتصاد ما قادر نبود خود را به بازارهای جهانی متصل کند و این در حالی است که در دنیای امروز اقتصاد بدون ارتباط با بازارهای جهانی نمی‌تواند حرکت رو به جلو داشته باشد.

به گفته ربیعی اقتصاد کشور قابل پیش‌بینی و اتصال و ارتباط با بازارهای جهانی آغاز شده است و شرکت‌های خارجی وارد بازار کشورمان شده‌اند.

پیشتر اعلام شده بود که هیأتی از این شرکت هواپیمایی اروپایی برای گفت‌وگو در خصوص نهایی شدن موافقتنامه فروش ۱۰۰ فروند هواپیما، به تهران سفر کرده است.

ایرباس (Airbus) شرکت هواپیماسازی اروپایی و سازنده بزرگ‌‌ترین هواپیمای جت مسافربری جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تولوز فرانسه قرار دارد و کارخانه‌های آن در سراسر اروپا گسترده‌اند. شرکت ایرباس هم‌اکنون به‌عنوان بازوی تولید هواپیماهای مسافربری گروه ایرباس فعالیت می‌کند.

 

هفته پیش نیز شرکت بوئینگ قرارداد فروش ۸۰ فروند هواپیما طی یک دوره ۱۰ ساله را با مسؤولان شرکت ایران‌ایر امضا کرده بود.