باید پوستمان در آستانه انتخابات کلفت‌تر شود

انتقاد تند وزیر بهداشت از هجمه‌ها به طرح تحول نظام سلامت باید پوستمان در آستانه انتخابات کلفت‌تر شود وزیر بهداشت با انتقاد از هجمه‌هایی که علیه برنامه‌های وزارت بهداشت اعمال می‌شود، گفت: پشت چنین برنامه‌هایی هم‌‌لباس‌های خودمان هستند که در گذشته مسؤولیت داشته و کارنامه غیرقابل قبولی از خودشان به جای گذاشتند، اما اکنون در […]

انتقاد تند وزیر بهداشت از هجمه‌ها به طرح تحول نظام سلامت

باید پوستمان در آستانه انتخابات کلفت‌تر شود

وزیر بهداشت با انتقاد از هجمه‌هایی که علیه برنامه‌های وزارت بهداشت اعمال می‌شود، گفت: پشت چنین برنامه‌هایی هم‌‌لباس‌های خودمان هستند که در گذشته مسؤولیت داشته و کارنامه غیرقابل قبولی از خودشان به جای گذاشتند، اما اکنون در حال تغییر مسیر ارایه خدمات هستیم و در این مسیر به آقابالاسر و پدرخوانده و کسانی که در گذشته در مقدرات بهداشت و درمان حاکم بودند، نیازی نیست.

به گزارش ایرنا، سیدحسن‌هاشمی در اجلاس معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور درباره برخی حاشیه‌ها که برای وزارت بهداشت ایجاد کرده‌اند، گفت: متأسفانه مشکل ما از هم ‌‌لباس‌های خودمان و از داخل خود جامعه پزشکی است.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های صداوسیما جهت تخریب وزارت بهداشت گفت: پشت چنین برنامه‌هایی نیز هم‌‌ لباس‌های خودمان هستند که در گذشته هم مسؤولیت داشته و کارنامه غیرقابل قبولی از خودشان به جای گذاشتند. این در حالی است که اکنون در حال تغییر مسیر ارایه خدمات هستیم و در این مسیر به آقابالاسر و پدرخوانده و کسانی که در گذشته در مقدرات بهداشت و درمان حاکم بودند، نیازی نیست و جایی برایشان وجود ندارد و این حرف‌ها نیز تلاش‌های نهایی این افراد است.

هاشمی با اشاره به صحبت‌های معاون بهداشت خود مبنی بر تشابه حکایت این روزهای وزیر بهداشت با سریال مختارنامه گفت: در این سریال دیدیم که مختار در آن قله به افرادش گفت: اگر نجنگید شما را به زشت‌‌ترین شکل ممکن نابود می‌کنند آنها نیز همراهی نکردند و همان بلا بر سرشان آمد. حال درباره شعار دولت تدبیر و امید هم همین موضوع صدق می‌کند. بالاخره مردم در ۲۴ خرداد تصمیم گرفتند و دولتی روی کار آمد، حال عده‌ای لجوجانه می‌خواهند بر طبل سابق خود بکوبند، اما من معتقدم که مردم به دنبال آرامش‌اند و از بگومگو خسته شدند و دوست دارند که مسؤولانشان مشکلاتشان را حل کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر به انتخابات نزدیک می‌شویم و پوستمان باید کلفت‌تر شود، چراکه یکی از حوزه‌هایی که مورد هجمه قرار می‌دهند همین حوزه سلامت است و برخی قلبشان مریض است. بنابراین بهترین کار این است که ما اقدامات خود را ادامه دهیم و طرح تحول سلامت را که هنوز ریشه ندوانده و ممکن است با نسیمی دچار مشکل شود را پایدار نگه داریم.

 

هاشمی ضمن انتقاد از خاموش بودن جامعه پزشکی در پاسخ به این هجمه‌ها گفت: همه جامعه پزشکی ساکت هستند و شاید هم مرعوب شده‌اند. در عین حال کسانی از جامعه پزشکی حرف می‌زنند که پایگاهی در بین جامعه پزشکی ندارند. البته منظور من دفاع از خودمان نیست بلکه صیانت از سلامت مردم است.