ایران بالا‌ترین نرخ رشد اقتصادی در منطقه را دارد

وزیر اقتصاد و دارایی  ایران بالا‌ترین نرخ رشد اقتصادی در منطقه را دارد وزیر اقتصاد و دارایی با بیان این‌که دولت در هدفگذاری مقابله با تورم موفق بوده و توانسته تورم را تک نرخی کند، اعلام کرد که کشورمان بالا‌ترین نرخ رشد اقتصادی در منطقه را دارد. به گزارش ایرنا، علی‌طیب‌نیا افزود: نرخ رشد اقتصادی […]

وزیر اقتصاد و دارایی

 ایران بالا‌ترین نرخ رشد اقتصادی در منطقه را دارد

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان این‌که دولت در هدفگذاری مقابله با تورم موفق بوده و توانسته تورم را تک نرخی کند، اعلام کرد که کشورمان بالا‌ترین نرخ رشد اقتصادی در منطقه را دارد.

به گزارش ایرنا، علی‌طیب‌نیا افزود: نرخ رشد اقتصادی براساس آمار بانک مرکزی در ۳ ماهه نخست امسال ۵٫۴ درصد بوده است.

وی ادامه داد: این نرخ رشد در ۳ ماه دوم امسال به بیش از ۹ درصد رسید که نشان می‌دهد ما در مسیر افزایش نرخ رشد حرکت می‌کنیم. در واقع نرخ رشد اقتصادی در نیمه‌نخست امسال به ۷٫۴ درصد رسیده است.

وی اظهار کرد: ما برای امسال نرخ رشد ۵ درصدی را هدفگذاری کرده بودیم و از ابتدای امسال اطمینان داشتم که به این هدفگذاری خواهیم رسید.

طیب‌نیا ادامه داد: خوشبختانه از این هدفگذاری عبور کردیم و امیدواریم در ادامه نه فقط نرخ رشد را حفظ کنیم بلکه به بخش‌های مختلف اقتصادی تسری دهیم؛ هرچند در بخش کشاورزی و صنعت نرخ رشد مثبت بوده است.

طیب‌نیا ادامه داد: به‌دنبال فعال کردن بخش مسکن هستیم زیرا صنایع زیادی به این بخش وابسته‌اند؛ درواقع با فعال شدن بخش مسکن، رشد ایجاد شده در زندگی عامه مردم به سادگی قابل لمس است.

 

وی ادامه داد: برنامه‌های مختلفی در این بخش اجرا کردیم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد بخش مسکن در کشور باشیم.