دولت باید لایحه جدید ارایه کند

رییس مجلس دولت باید لایحه جدید ارایه کند رییس مجلس شورای اسلامی درباره مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم توسعه توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خانه ملت، محمدرضاتاجگردون در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و ماده ۱۹۶ آیین‌نامه داخلی […]

رییس مجلس

دولت باید لایحه جدید ارایه کند

رییس مجلس شورای اسلامی درباره مخالفت با کلیات لایحه برنامه ششم توسعه توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش خانه ملت، محمدرضاتاجگردون در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و ماده ۱۹۶ آیین‌نامه داخلی استناد کرد و گفت: با توجه به نکاتی که مخالفان کلیات لایحه برنامه ششم توسعه ارایه می‌کنند می‌خواهیم بدانیم هیأت رییسه مجلس چه سیاستی را در قبال لایحه ششم توسعه اتخاذ کرده است.

وی گفت: براساس توضیحات نمایندگان، لایحه برنامه ششم مغایرت‌ زیادی با اسناد بالادستی دارد بنابراین توضیح داده شود به چه نحوی قرار است این لایحه در صحن علنی بررسی شود.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: ماده ۱۹۶ آیین‌نامه داخلی به مواد طرح‌ها و لوایحی برمی‌گردد که خلاف قانون اساسی یا اسناد بالادستی باشد که در صورت وارد بودن تذکر در خصوص مواد مذکور یا اصلاح می‌شود یا به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.

وی توضیح داد: اما در خصوص لایحه برنامه ششم باید گفت در صورتی که به کلیات آن رأی داده نشود دولت باید مجدد لایحه‌ای تدوین کند، کمیسیون‌ها آن را بررسی، کمیسیون تلفیق جدید تشکیل شود تا در نوبت صحن علنی قرار گیرد که به نظر می‌رسد چنین روندی تا سال آینده نیز طی نخواهد شد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنابراین موادی که ابهام دارد یا خلاف سیاست‌های قانون اساسی یا اسناد بالادستی است را در زمان بررسی عنوان کنید تا یا اصلاح شود یا به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود.