آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای در حوزه تربیت نیروی کار ماهر صنعت نفت و گاز

مدیر کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی در بازدید از پالایشگاه خانگیران اعلام کرد آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای در حوزه تربیت نیروی کار ماهر صنعت نفت و گاز مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل در تربیت نیروی کار ماهر صنعت نفت و گاز خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به […]

مدیر کل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی در بازدید از پالایشگاه خانگیران اعلام کرد

آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای در حوزه تربیت نیروی کار ماهر صنعت نفت و گاز

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل در تربیت نیروی کار ماهر صنعت نفت و گاز خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهیدهاشمی‌نژاد، افشین‌رحیمی در بازدید از پالایشگاه خانگیران افزود: آموزش مهارت به افراد جویای کار و آموزش مهارت به شاغلین دو مأموریت اساسی این سازمان در سطح جامعه است.

وی با بیان این‌که سازمان فنی و حرفه‌ای مأموریت مهارت آموزی در سطح کشور را بر عهده دارد، تصریح کرد: این سازمان هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده و در تلاش هستیم تا به افراد جویای کار، دوره‌ها و آموزش‌های ورود به بازار کار ارایه شود.

این مقام مسؤول ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به شاغلین در صنایع کشور را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و افزود: ما در راستای همکاری‌های دوجانبه با صنایع، پرسنل شاغل در نیرو‌ها را آموزش می‌دهیم.

رحیمی یکی از مشکلات جامعه امروز را علاقه به کسب دانش و عدم توجه به مهارت آموزی توسط افراد عنوان کرد و بیان داشت: متأسفانه مدرک‌گرایی بر مهارت آموزی در جامعه ما غلبه کرده است.

مدیر کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌رضوی در ادامه از آمادگی این سازمان برای همکاری‌های دوجانبه با شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم تا نیروهای کار ماهر و نیروهای پیمانکاری پالایشگاه را آموزش دهیم و آموزش‌های کارآفرینی را در حوزه صنعت نفت و گاز ارتقا دهیم.

 

وی یادآور شد: سازمان فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی سالیانه ۱۱۰ هزار نفر را دو بخش دولتی و خصوصی در سطح ۵۵ مرکز دولتی و ۹۶۰ آموزشگاه آزاد، آموزش‌ها می‌دهد.