افزایش ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بودجه پژوهش کشور در سال آینده!

  معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از افزایش ۷ هزار میلیارد تومانی بودجه پژوهشی کشور در سال آینده خبر داد. به گزارش مهر، محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: از استادان این دانشگاه و اعضای هیأت‌علمی انتظار می‌رود که نسبت به مسایل استان […]

 

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از افزایش ۷ هزار میلیارد تومانی بودجه پژوهشی کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش مهر، محمدرضا واعظ مهدوی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: از استادان این دانشگاه و اعضای هیأت‌علمی انتظار می‌رود که نسبت به مسایل استان خوزستان حساس‌تر باشند و برای توسعه هرچه بیش‌تر خوزستان برنامه‌های راهبردی به مدیران ارشد استانی ارایه دهند.

وی ادامه داد: در عصری به سر می‌بریم که دیگر جایی برای امور غیرعلمی و پژوهشی وجود ندارد و سیاست‌های کلان و یا استانی باید با تکیه‌بر مطالعات پژوهشی انجام شود.

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه کشور دانشگاه‌ها به بخش‌های مختلف شامل‌ دانشگاه‌های بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و محلی تقسیم‌شده و برای هر کدام نیز وظایفی در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: در برنامه ششم تأکید شده که دانشگاه تنها وظیفه آموزش را بر عهده ندارد بلکه ارتقای آموزش عالی با تکیه‌بر دانش، پژوهش و فن‌آوری از وظایف دانشگاه‌ها است.

واعظ مهدوی گفت: دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از قطب‌های علمی در حوزه آب است و با توجه به ظرفیت رودخانه‌های این استان می‌تواند محور پژوهش در کشور باشد.

وی خواستار تشکیل شورای پژوهش در استان خوزستان شد و افزود: اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌ها باید با هدف عمل کرده و برای آینده استان برنامه‌ریزی داشته باشند و تشکیل شورای پژوهش در این استان و استفاده از ظرفیت‌های علمی استادان دانشگاه‌های می‌تواند در رسیدن به این هدف مؤثر باشد.

 

معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همچنین از افزایش ۷ هزار میلیارد تومانی بودجه پژوهشی کشور در سال آینده خبر داد.