دنیا در تسخیر مسی و رونالدو

دنیا در تسخیر مسی و رونالدو شاید برای عده‌ای دیدن رقابت لیونل مسی و کریس‌رونالدو خسته‌کننده شده باشد اما آن‌ها همچنان این توانایی را دارند که هواداران شان و فوتبال‌دوستان سراسر دنیا را حیرت‌زده کنند. به گزارش «ورزش سه»، پیش از اعلام برنده نهایی توپ طلای امسال، گروهی امیدوار بودند که دو قطبی مسی- رونالدو، […]

دنیا در تسخیر مسی و رونالدو

شاید برای عده‌ای دیدن رقابت لیونل مسی و کریس‌رونالدو خسته‌کننده شده باشد اما آن‌ها همچنان این توانایی را دارند که هواداران شان و فوتبال‌دوستان سراسر دنیا را حیرت‌زده کنند.

به گزارش «ورزش سه»، پیش از اعلام برنده نهایی توپ طلای امسال، گروهی امیدوار بودند که دو قطبی مسی- رونالدو، سرانجام امسال شکسته شود و توپ طلا به بازیکن دیگری برسد اما در نهایت این جایزه به ستاره پرتغالی رئال رسید و مسی هم در رتبه دوم قرار گرفت.

اما اتفاق مهم‌تر روز گذشته رخ داد و این دو فوق ستاره دنیای فوتبال با درخشش در فاصله چند ساعت از هم‌، نشان دادند که قصد ندارند لحظه‌ای از این رقابت پا پس بکشند.

ابتدا در فینال جام جهانی باشگا‌ها، رونالدو با زدن سه گل مقابل کاشیما، نقش اصلی پیروزی ۴-۲ رئال را بازی کرد تا سال خوبش را با فتح این رقابت‌ها و همین طور دریافت جایزه بهترین بازیکن و جایزه ویژه این مسابقات به پایان برساند.

به این ترتیب، رونالدو سال ۲۰۱۶ را با ۴ جام مهم (چمپیونزلیگ، یورو ۲۰۱۶، سوپرکاپ اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها) و دو جایزه انفرادی باارزش (بهترین بازیکن فصل اروپا و توپ طلای بهترین بازیکن جهان) به پایان می‌رساند. هرچند او هنوز این فرصت را دارد تا با دریافت جایزه The Best از فیفا، سال ۲۰۱۶ را خاطره‌انگیزتر کند.

 چند ساعت بعد از هت‌تریک رونالدو، نوبت مسی بود تا با درخشش خیره‌کننده‌‌اش در دربی کاتالان، نوید سالی بهتر را به هوادارانش بدهد. هرچند ستاره آرژانتینی تنها یک بار در این دیدار موفق به گلزنی شد اما تکنیک فوق‌العاده او روی گل‌های دوم و سوم، حتی لوییس انریکه را هم شگفت‌زده کرد.

 مسی هر بار با پشت سر گذاشتن چند بازیکن اسپانیول و به هم ریختن آنها، نشان داد که چرا خیلی‌ها او را بهترین تاکتیک بارسا را می‌دانند.

همین یکی دو ماه قبل بود که ژوزه مورینیو گفته بود که وقتی ۵-۴ سال دیگر مسی بازنشسته شود، هواداران فوتبال در سراسر دنیا گریه خواهند کرد. در این‌که بازنشستگی این دو ستاره، حسرت بی‌پایانی برای فوتبال‌دوستان در سراسر دنیا خواهد بود، تردیدی نیست اما به نظر می‌رسد تا آن موقع می‌توان همچنان از نمایش‌های درخشان آن‌ها در بالا‌ترین سطح لذت برد.