تعیین رشد اقتصادی کشور ۸ درصدی در برنامه ششم

در مجلس تصویب شد تعیین رشد اقتصادی کشور ۸ درصدی در برنامه ششم نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که رشد اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه، ۸ درصد باشد. به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه با ۱۷۳ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف، ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ […]

در مجلس تصویب شد

تعیین رشد اقتصادی کشور ۸ درصدی در برنامه ششم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که رشد اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه، ۸ درصد باشد.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز دوشنبه با ۱۷۳ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف، ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر با ماده ۳ این لایحه موافقت کردند.

ماده ۳ لایحه برنامه ششم توسعه در بخش یک که مربوط به اقتصاد کلان است بوده و در آن تأکید شده است: به منظور دستیابی به رشد اقتصادی متوسط سالانه ۸ درصد و ضریب جینی (۰٫۳۴) در سال پایانی برنامه، اهداف کمی کلان و بخش‌های اقتصادی به تفکیک جداول (۱) و(۲) و (۳) تعیین می‌شوند.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در هنگام بررسی این ماده گفت: جداول این ماده به دلیل ابهاماتی که دارد بعدا بررسی و تصویب خواهد شد به همین دلیل فقط متن ماده ۳ به تصویب نمایندگان رسیده است.

 

جداول مربوط به تصویر شاخص‌های مهم اقتصاد کشور، متغیرهای اقتصادی بخش‌های اقتصادی در برنامه ششم براساس درصد و منابع نقدی مالی سالانه سرمایه‌گذاری برنامه ششم توسعه به تفکیک روش‌ها مختلف تأمین است.