بزرگ‌‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان را با «فناوری خشک»، افتتاح شد

بزرگ‌‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان را با «فناوری خشک»، افتتاح شد شرکت واله بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان را در برزیل افتتاح کرد. این معدن با فناوری خشک، فعالیت می‌کند که مصرف آب را تا ۹۳درصد کاهش می‌دهد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، شرکت واله […]

بزرگ‌‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان را با «فناوری خشک»، افتتاح شد

شرکت واله بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهن جهان را در برزیل افتتاح کرد. این معدن با فناوری خشک، فعالیت می‌کند که مصرف آب را تا ۹۳درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، شرکت واله از افتتاح بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهن در طول تاریخ معدن جهان با سرمایه‌گذاری ۱۴٫۳ میلیارد دلار خبر داد.

 در این خبر آمده است که محل این پروژه در کانان‌دوس‌کاراژاس در جنوب ایالت پارا است که شامل معدن، کارخانه فرآوری، راه‌آهن و بندر است. ساخت این پروژه که S11D نام دارد ۱۵ سال به طول انجامید. در سال ۲۰۰۱ با انجام مطالعات فنی و امکان‌سنجی آغاز و مجوز اولیه (LP) در ژوئن۲۰۱۲ و سال پس از آن نیز پروانه تأسیس(LI) اخذ شد و ۹ دسامبر سال جاری پروانه آن بهره‌برداری صادر شد.

همچنین بهره‌برداری تجاری از پروژه در ژانویه ۲۰۱۷ آغاز می‌شود و بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده طول عمر مفید این معدن ۳۰ سال است.

بنابر این گزارش، پروژه S11D بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برزیل در یک دهه است که انتظار می‌رود اقتصاد ایالات پارا و مارنهان را بهبود بخشد و همچنین پروژه شرکت واله در منیاس‌ژرایس را نیز بهره‌مند سازد.

مدیرعامل واله ضمن تشریح جزییات پروژه تصریح کرد: اتمام این پروژه بسیار حایز اهمیت است زیرا علاوه بر نقطه عطفی در تاریخ معدن، نمایش آخرین فناوری، هزینه پایین و بهره‌وری بالا، نشان از توانایی بالای واله برای تحقق چنین پروژه‌هایی است.

۱۰۱ کیلومتر راه‌آهن

وی افزود: در پروژه مذکور بیش از ۱۴٫۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده که ۶٫۴ میلیارد دلارصرف کارخانه و معدن، ۷٫۹ میلیارد دلار صرف ساخت ۱۰۱کیلومتر خط راه‌آهن و توسعه راه‌آهن کاراژاس و کشتیرانی در سان‌لویس شده است.

موریلو فریرا (Murilo Ferreira) گفت: پیش‌بینی می‌شود که این پروژه ۹۰ میلیون تن به ظرفیت تولید سنگ‌آهن این شرکت بیفزاید و تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۴۰۰تا ۴۵۰ میلیون تن می‌رسد.

وی اظهار کرد که یکی از نکات مهم در پروژهS11D استفاده از تجهیزات ساخت شرکت واله برای فرآوری خشک سنگ‌آهن است که انتظار می‌رود مصرف آب را تا ۹۳ درصد کاهش دهد.