نامه گلایه‌آمیز رسول خادم به رییس‌جمهور

  رییس فدراسیون کشتی در فاصله کم‌تر از ۶ ماه تا بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ به رییس‌جمهور نامه نوشت. به گزارش ایسنا، متن نامه رسول خادم به روحانی به شرح زیر است: احتراماً همان‌طور که مستحضر هستید رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل، در حدود ۶ ماه آینده به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی جهان در […]

 

رییس فدراسیون کشتی در فاصله کم‌تر از ۶ ماه تا بازیهای المپیک ۲۰۱۶ به رییس‌جمهور نامه نوشت.

به گزارش ایسنا، متن نامه رسول خادم به روحانی به شرح زیر است:

احتراماً همان‌طور که مستحضر هستید رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ برزیل، در حدود ۶ ماه آینده به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای سیاسی و اجتماعی جهان در سال یاد شده برگزار خواهد شد. از چند ماه گذشته تا کنون درخواست‌ها و گلایه‌مندی‌های زیادی به دلیل عدم توجه لازم به فدراسیون‌های المپیکی و قهرمانان ملی شرکت کننده در مسابقات المپیک، به‌صورت رسمی منتشر و اعلام گردیده، که متأسفانه فاقد هرگونه نتیجه عملی از سوی مسؤولین محترم دولت بوده است.

با عنایت به این‌که برای فدراسیون‌های المپیکی، کادرهای فنی و قهرمانان ملی قطعی شده است، که کسب موفقیت و پیروزی در مسابقات المپیک برزیل، هیچ گونه اهمیت و اولویتی بر مبنای سیاست‌های جاری آن دولت محترم ندارد، سپاسگزار خواهد بود، بفرمایید، سخنگوی معزز دولت، صراحتاً اعلام فرمایند، به دلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، یا هر علت دیگری که صلاح می‌دانید، دولت توانایی حمایت از حداکثر ۲۰ قهرمان ملی که در چند رشته ورزشی محدود (کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، دوومیدانی و یا … تیراندازی) می‌توانند مدعی کسب مدال در المپیک ۲۰۱۶ برزیل، برای کشور عزیزمان ایران باشند را، ندارد. در واقع قهرمانان ملی، مربیان و مدیران ورزش‌های المپیکی کشور، که تمامی عمر، آبرو و توانایی خود را از زمان فعالیت آن دولت محترم، با کم‌ترین حمایت ممکن، صرف برنامه‌ریزی و فعالیت برای کسب موفقیت در مسابقات المپیک آینده نموده‌اند، انتظار دارند، دولت محترم صادقانه، اولویت نداشتن کسب نتیجه در مسابقات المپیک برزیل را به ده‌ها میلیون مردم علاقه‌مند به ورزش در کشور اعلام نماید.

جناب آقای دکتر روحانی عزیز، حتماً استحضار دارید، که کسب موفقیت در مسابقات المپیک، موضوعی کاملاً ملی و بخشی از منافع ملی کشور محسوب می‌شود. از این رو موضوعی نیست که انتظار داشته باشیم بخش خصوصی مسایل و مشکلاتش را حل و فصل نماید. لازم است برای روشن شدن افکار حضرتعالی، عرض کنم، سهم بودجه دولت در تأمین نیاز‌های مالی فدراسیون‌های المپیکی، کم‌تر از ۱۵ درصد از کل بودجه فدراسیون‌های مذکور است. در واقع فدراسیون‌های المپیکی که فاقد هرگونه ساختار اقتصادی و منابع مالی هستند، بیش از ۸۰ درصد از هزینه‌های خود را با دست خالی و گرو گذاشتن آبروی مدیران، پیشکسوتان، مربیان و قهرمانان ملی‌شان تأمین می‌کنند.

حتما تصدیق می‌فرمایید خدا را خوش نمی‌آید به دلیل عدم توجه مسؤولین محترم، بیش از این، این سرمایه‌های معنوی جامعه (قهرمانان ملی، موسپیدان پیشکسوت، مربیان و مدیران ورزش‌های المپیکی) را قربانی کنیم. البته مشکلات مالی، بخش کوچکی از مشکلات ورزش‌های المپیکی است، اما چون این مسایل به‌طور کلی اهمیتی از سوی مسؤولان محترم ارشد در دولت ندارد، بیانش فقط درد را بیش‌تر می‌کند.

تقاضا دارم توجه فرمایید که اعلام صادقانه مواضع عملی دولت محترم که در چند ماه گذشته نیز عملاً بر آن اصرار داشته است، در خصوص عدم توانایی حمایت مالی و اجرایی از حداکثر بیست قهرمان ملی که می‌توانند مدعی کسب مدال در المپیک برزیل باشند، ارزشمند‌‌ترین رفتاری است که دولت محترم در برابر خواست و انتظار میلیون‌ها نفر از مردم علاقه‌مند به کسب موفقیت در مسابقات المپیک برزیل، می‌تواند داشته باشد. مطمئن باشید مردم شریف ایران در صورت اعلام صادقانه و صریح چنین مواضعی، موقعیت مسؤولین محترم دولت را درک نموده، و قدردان این رفتار صادقانه خواهند بود.